Kategoria: film

"Kosmos filmowych emocji" - spot promujący 38. edycję festiwalu Młodzi i Film

pt 10 maja 2019

Kosmos filmowych emocji – taką myśl chciał przekazać w spocie jego twórca, nagradzany animator Bartek Kulas. Autorem oryginalnej muzyki jest Łukasz Pieprzyk.38. Festiwal Młodzi i Film odbędzie się w dniach 10-15 czerwca w Koszalinie. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Festiwal współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego.

„Z wielką radością prezentujemy trzydzieści jeden krótkometrażowych fabuł i po siedemnaście dokumentów i animacji, które powalczą o nagrody w tegorocznym Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych. Z radością obserwuję wzrost poziomu artystycznego i produkcyjnego polskich filmów krótkometrażowych. W związku z czym 65 filmów, które ostatecznie pokażemy w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych to prawdziwe perły. Jestem przekonana, że każdy z widzów znajdzie wśród nich swoich faworytów. Z kolei przed jurorami jak co roku wielkie wyzwanie... - mówi Liwia Mądzik, Wicedyrektorka Programowa Festiwalu.

Lista filmów w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych znajduję się TUTAJ.

Filmy powalczą o nagrody dla najlepszej fabuły, dokumentu i animacji ufundowane przez Canal+ - poza statuetką Jantara każdy nagrodzony twórca otrzyma 10 000 zł. Ponad to jurorzy wybiorą autora najlepszych zdjęć, który otrzyma nagrodę ufundowaną przez Heliograf oraz autora najlepszego dźwięku - tu nagrodę ufundowało Studio Fonograf.

Twórcy filmów krótkometrażowych mają także szanse na Nagrodę Dziennikarzy oraz Nagrodę Specjalną Legalnej Kultury.

POLECANE

 

Kler

ND / 22 WRZEŚNIA / 21:45 / CANAL+
 

BUM I JEST! PLATFORMA CANAL+

ZMIENIAMY SIĘ Z NC+ W PLATFORMĘ CANAL+
 

Juliusz

PT / 20 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+
 

53 wojny

PT / 20 WRZEŚNIA / 01:00 / CANAL+ FILM