KULISY WIELKIEGO SPORTU I SZTUKA ALTERNATYWNA W DOKUMENTACH LIPCA CANAL+

pn 1 lipca 2013

Słynne tenisistki - siostry Williams, utytułowany motocyklista Valentino Rossi, ceniona artystka Marina Abramović i weterani rapu - oto bohaterowie lipcowych filmów dokumentalnych na antenie CANAL+.


Pierwszego lipca CANAL+ zaprosi na „Siostry Williams”. To dokument o najbardziej znanych siostrach tenisowego świata. Według magazynu „Forbes” Serena Williams to jedna z trzech najlepiej zarabiających sportsmenek na świecie. Kilka lat wcześniej w czołówce tego zestawienia znajdowała się jej siostra Venus. Wspólnie stanowią jeden z największych sportowych towarów eksportowych Stanów Zjednoczonych.


Tydzień później, w poniedziałek 8 lipca widzowie zobaczą „Marina Abramović: artystka obecna”. Pochodząca z Bałkanów tytułowa bohaterka dokumentu jest przedstawicielką sztuki performance’u. Wiosną 2010 roku w Museum of Modern Art w Nowym Jorku odbyła się jej pierwsza tak duża retrospektywa. Jej głównym punktem był trwający 700 godzin performance „The Artist is Present”. Film ukazuje cały proces twórczy towarzyszący jego powstawaniu.


Z kolei „Ostatni poeci”, których stacja premierowo pokaże 15 lipca to historia grupy czarnych artystów z nowojorskiego Harlemu, którzy w latach 60. tworzyli podwaliny dla współczesnego rapu, hip-hopu i slamu. Ich utwory traktowały o ucisku, jakiemu poddani byli Afroamerykanie. Dokument powstał przy okazji jednorazowego koncertu, który żyjący członkowie grupy dali w 2008 roku w Paryżu.


22 lipca w klimat wyścigów motocyklowych klasy MotoGP wprowadzi „Najszybszy”, trzymający w napięciu, pełen dramaturgii i zwrotów akcji dokument. Jego twórcy śledzą sezon w 2011 roku, kiedy to słynny Valentino Rossi walczył o 10 tytuł Mistrza Świata.


Natomiast w poniedziałek, 29 lipca stacja zabierze widzów w podróż po świecie hakerów i internetowych aktywistów, nazywanych często cyfrowymi terrorystami. „Anonymous. Historia haktywizmu” opowiada o tytułowej, nieformalnej grupie internautów, stających w obronie wolności osobistej, w tym szczególnie wolności słowa. O ich sile przekonały się takie firmy i organizacje, jak Sony i Kościół scjentologiczny, a także Visa i Mastercard, które utrudniały finansowanie portalu WikiLeaks.


Na innych kanałach z rodziny CANAL+ w lipcu będzie można obejrzeć także hitowe dokumenty pełnometrażowe. 4 lipca CANAL+ Family zaprasza na film „Kusturica - chuligan z Bałkanów” o najsłynniejszym serbskim reżyserze. Tydzień później na tym samym kanale emitowane będzie „5 rozbitych kamer” o konflikcie izraelsko-palestyńskim. Widzowie obejrzą także „Miasta graffiti” i „Madame Tyson”.


Ofertę dokumentalną uzupełni niedzielne pasmo 3D w CANAL+ Family2. 7 lipca miłośnicy trójwymiarowej rozrywki zobaczą „Jazdę na krawędzi” - niesamowity dokument o emocjonującym świecie wyścigów motocyklowych. Tydzień później zostanie pokazany pierwszy odcinek serii „Chiny bez tajemnic”, w której twórcy odkrywają sekrety Państwa Środka.


PREMIERY DOKUMENTALNE LIPCA W CANAL+ W KAŻDY PONIEDZIAŁEK:


SIOSTRY WILLIAMS: 1 lipca 2013, 21:40

MARINA ABRAMOVIĆ: ARTYSTKA OBECNA: 8 lipca 2013, 21:30

OSTATNI POECI: 15 lipca 2013, 21:30

NAJSZYBSZY: 22 lipca 2013, 21:30

ANONYMOUS. HISTORIA HAKTYWIZMU: 29 lipca 2013, 21:30PREMIERY DOKUMENTALNE LIPCA W CANAL+ FAMILY W KAŻDY PONIEDZIAŁEK:


KUSTURICA - CHULIGAN Z BAŁKANÓW: 4 lipca 2013

5 ROZBITYCH KAMER: 11 lipca 2013

MIASTA GRAFFITI: 18 lipca 2013

MADAME TYSON: 25 lipca 2013PREMIERY DOKUMENTALNE CZERWCA W CNAAL+ FAMILY2 W PAŚMIE 3D W KAŻDĄ NIEDZIELĘ:


JAZDA NA KRAWĘDZI: 7 lipca 2013

CHINY BEZ TAJEMNIC: od 14 lipca 2013


POLECANE

 

Supernova

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:05 / CANAL+ FAMILY
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ND / 27 WRZEŚNIA / 21:35 / CANAL+ FILM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM