MAJ 2011 W CANAL+

śr 13 kwietnia 2011

Jak co roku w maju CANAL+ zaprasza do wspólnego uczestnictwa w święcie kina, jakim jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. CANAL+ pokaże skróconą relację z uroczystego otwarcia festiwalu (11 maja) i transmisję z gali zakończenia i wręczenia nagród (22 maja). Festiwalowi będą również poświęcone codzienne „Kroniki festiwalowe Cannes 2011” (16-20 maja) oraz specjalne wydania „Aktualności filmowych” (14 i 20 maja), programy realizowane przez obecną w Cannes ekipę CANAL+.


MINISERIAL

Kolejnym majowym wydarzeniem na antenie stacji będzie emisja nagrodzonego m.in. Złotym Globem 2011 miniserialu „Carlos” (10, 17, 24 maja). Pełna wersja produkcji CANAL+ w reżyserii Oliviera Assayasa to trzy pełnometrażowe filmy, stanowiące fascynującą i wnikliwą opowieść o czasach, kiedy rodził się współczesny terroryzm na przykładzie życia Carlosa, najsłynniejszego terrorysty lat 70. i 80. XX wieku.

FILMY

Pośród premier filmowych maja warto polecić natomiast takie tytuły, jak: „Co nas kręci, co nas podnieca” Woody'ego Allena (premiera: 20 maja), thriller z udziałem Mela Gibsona „Furia” (premiera: 6 maja), pełnometrażowy debiut Anny Kazejak „Skrzydlate świnie” (premiera: 3 maja), słynny, brzemienny w skutki dla Alicji Bachledy–Curuś i Colina Farrella melodramat „Ondine” w reżyserii Neila Jordana (premiera: 15 maja), rozgrywająca się w urokliwych okolicach Werony komedia romantyczna „Listy do Julii” z udziałem Gabriela Garcii Bernala (premiera: 27 maja) czy wreszcie „Kick-Ass”, komedia Matthew Vaughana z Nicolasem Cagem w roli superbohatera (premiera: 13 maja).

WIECZORY SPECJALNE

Na maj CANAL+ zaplanował również dwa wieczory specjalne: DUŻE DZIECI i KOSMICZNY STRACH. W ramach pierwszego, 1 maja o 20:00, stacja pokaże komedię „Wszystko o Stevenie” z Sandrą Bullock w roli głównej, a po niej komediodramat „Dokąd zmierzasz?” z Jasonem Schwartzmanem i Benem Stillerem. Filmy drugiego wieczoru w sobotę 21 maja - „Pandorum” i „Moon” - opowiadają o przerażającej samotności w kosmosie i skutkach zbyt długiego przebywania człowieka poza Ziemią.

SERIALE

Serialową nowością maja w CANAL+ będzie 5. sezon serialu komediowego „Rockefeller Plaza 30 V”, który otrzymał dotychczas niebagatelną liczbę 67 nominacji do Emmy, w tym aż 14 statuetek oraz 13 nominacji do Złotych Globów, z czego 6 wygrał. W piątym sezonie, który wystartuje w CANAL+ w czwartek 26 maja, Liz zaangażuje się w związek z przystojnym pilotem granym przez Matta Damona, a Jack z niecierpliwością będzie oczekiwał narodzin syna. W najnowszej odsłonie „Rockefeller Plaza 30” gościnnie wystąpią takie gwiazdy, tak: Robert De Niro, Susan Sarandon, Queen Latifah i John Lutz. Ponadto w majowe czwartki o 21:00 będzie kontynuowany finałowy sezon „Przez 24 godziny VIII”, a w soboty po południu serial szpiegowski „Kamuflaż”.

DOKUMENTY

Wśród majowych premier dokumentalnych pozycją wyjątkową jest „Pierwszy krzyk” (premiera: 29 maja), opowiadający o różnicach pomiędzy kulturami i społeczeństwami związanymi z narodzinami dziecka. W poniedziałkowe wieczory po fabularnej premierze filmowej CANAL+ zaprasza natomiast na: „Kina w Ameryce” (premiera: 2 maja), „David Bailey - mistrz fotografii” (premiera: 9 maja), „Gilles Jacob - obywatel Cannes” (premiera: 16 maja), „Kino według Salvadora Dali” (premiera: 23 maja) i „William Kentrige - wszystko jest możliwe” (premiera: 30 maja).

POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM