MARATON Z SERIALEM „KREW Z KRWI” WE WRZEŚNIU W CANAL+

pn 27 sierpnia 2012

Od 3 do 12 września widzowie będą mogli obejrzeć w całości wyprodukowany przez CANAL+ serial sensacyjny „KREW Z KRWI” z Agatą Kuleszą w roli głównej. Kolejne odcinki stacja pokaże codziennie, od poniedziałku do piątku, o 20:00. Dodatkowo, „KREW Z KRWI” będzie emitowany od 21 września do 9 listopada, w każdy piątek o 23:00.

W 8-odcinkowym serialu wyreżyserowanym przez Xawerego Żuławskiego, a zrealizowanym na zlecenie CANAL+ przez Endemol Polska, występuje plejada gwiazd polskiego kina. Główną rolę zagrała Agata Kulesza. Partnerują jej uznani artyści filmowi i teatralni, m.in. Aleksander Domogarov, Łukasz Simlat, Iza Kuna, Mariusz Bonaszewski, Szymon Bobrowski, Iwona Bielska, Małgorzata Buczkowska, Andrzej Andrzejewski, Jerzy Grałek, Zbigniew Stryj, a także obiecujący, popularni aktorzy najmłodszego pokolenia: Maciej Musiał i Małgorzata Kozłowska.


Utrzymana w klimacie dramatu sensacyjnego „KREW Z KRWI” to pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o kobiecie, która po tragicznej śmierci męża rozpoczyna niebezpieczną grę z mafią, by ratować siebie i dzieci. Kreowana przez Kuleszę Carmen wpisuje się w najnowszy nurt amerykańskich i europejskich seriali, w których pierwszoplanową rolę odgrywa silna, dojrzała i kontrowersyjna kobieta.


Serial „KREW Z KRWI” miał premierę w CANAL+ 11 kwietnia 2012 roku. Od tego czasu widziało go ponad milion widzów. Zdobył też uznanie krytyków. – To solidne kryminalne kino, które zadowoli fanów skandynawskich seriali – pisał na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” Łukasz Maciejewski. - Siłą „Krwi z krwi" są też zimne zdjęcia Tomasza Naumiuka i aktorstwo. W „Krwi z krwi" aktorzy są dobrani znakomicie - dodawał. Łukasz Orbitowski na łamach „Gazety Wyborczej” pisał zaś: - „Krew z krwi" jest też tworem prawdziwie międzynarodowym. Pomysł holenderski. Szczegóły rodzime. Za to reżyseria, a zwłaszcza praca operatora wywodzą się z najlepszych amerykańskich wzorców nowoczesnego serialu. Według Katarzyny Kasperskiej z Wirtualnej Polski: - CANAL+ swoją pierwszą polską produkcją zmienia oblicze rozrywkowego medium. Wraz z premierą nowego serialu okazało się, że możliwości naszych filmowców są niewyczerpane.


O SERIALU

Carmen zna świat przestępczy od dziecka. Jej ojciec Andrzej Rota (Jerzy Grałek) jest emerytowanym bossem mafii w Trójmieście, który przez lata zajmował się handlem walutą, a potem przemytem. Schedę po nim przejął syn Wiktor (Andrzej Andrzejewski) wraz zięciem Markiem (Zbigniew Stryj). Pomaga im przyjaciel Wiktora z lat szkolnych Stefan Kozłowski (Łukasz Simlat). Carmen zajmuje się prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci, wierząc że pewnego dnia Marek zerwie z nielegalną działalnością i rozpoczną życie na nowo. Tymczasem brat Carmen kradnie transport narkotyków, które należą do miejscowego bossa mafii – Rosjanina Antona (Aleksander Domogarov). Rusza lawina zdarzeń, której nie można zatrzymać. Marek zostaje postrzelony przed domem na oczach najmłodszego syna Borysa (Natan Czyżewski), a świat Carmen zamienia się w piekło. Pojawiają się ludzie, którzy grożąc zabiciem dzieci, żądają spłaty długów męża. Jednocześnie na kobietę naciska policja, która chce zeznań przeciwko partnerom biznesowym Marka, obiecując w zamian program ochrony świadków. Carmen jest zdana tylko na siebie - nie wie, komu zaufać. W obronie rodziny podejmuje dramatyczne decyzje. Jest gotowa na wszystko.


NOWY TYP KOBIECEJ BOHATERKI W POLSKIM SERIALU

- Carmen jest twardą, zdeterminowaną kobietą, ale jako matka jest również ciepła i czuła. Stoi między mafią, policją i innymi chuliganami i chce obronić swoje dzieci – mówi o swojej postaci Agata Kulesza.


Kreowana przez Kuleszę postać to nowy typ kobiecej bohaterki, który w polskim serialu dotąd się nie pojawiał. Carmen ewoluuje z każdym odcinkiem. Widz obserwuje zderzenie dwóch wizerunków bohaterki – tej, którą chciała być: dobrą, uczciwą, nieingerującą w życie zawodowe męża żoną, z tą, którą musi się stać: aktywną i podejmującą ryzyko, by zapewnić rodzinie bezpieczeństwo i utrzymanie. Stawiając czoła kłamstwom i groźbom, Carmen musi nie tylko nauczyć się poruszać w nieznanym jej świecie, ale zacząć nim sterować.


Kobiety na drugim planie serialu „KREW Z KRWI” również nie są jednoznaczne. Łączą w sobie czułość, lojalność, ale też wyrachowanie i podłość. Próbują decydować o własnym losie, nawet jeśli wydaje się, że trwają w starych, utrwalonych układach, jak Sandra (Iza Kuna) – przyjaciółka Carmen i żona wspólnika jej męża czy Anna Rota (Iwona Bielska), matka Carmen, rozwiedziona z wpływowym bossem przestępczego półświatka. Jeszcze inne typy kobiecości reprezentują przyjaciółka Carmen - Magda (Maria Strzelecka) i siostra - Marlena (Małgorzata Buczkowska). Jedna wiedzie żywot zadowolonej singielki, druga układa sobie życie niezależnie od przestępczych tradycji rodziny i nie pozwala, by ktokolwiek stanowił o jej losach. Małżeństwo Marleny z Januszem (Ksawery Szlenkier) opiera się na partnerstwie, ale w chwilach wymagających podjęcia decyzji to ona jest siłą dominującą.


ANTYBOHATERKA NA PIERWSZYM PLANIE

Stworzona przez Agatę Kuleszę Carmen to ciepła i łagodna matka trójki dzieci, kochająca żona i wyrozumiała córka, która z czasem staje się twarda i bezwzględna. Choć do trudnych wyborów zostaje zmuszona przez niezależne od niej, dramatyczne zdarzenia, decyzje, które podejmuje, budzą wątpliwości. Stopniowo poszerza się jej pojęcie „szarej strefy moralnej” i ujawnia się jej ciemna strona. Carmen przełamuje schematy postępowania i przekracza granice, do jakich nigdy wcześniej nawet się nie zbliżała. Jak na antybohatera przystało, jest niejednoznaczna: działa radykalnie, lecz nie jest wolna od wątpliwości. Te ludzkie ułomności czynią postać intrygującą i prawdziwą.


MODA NA PRAWDZIWY WIEK

Jeśli w polskich produkcjach brakuje ciekawych ról dla kobiet w okolicach czterdziestki, rola Carmen jest tego zaprzeczeniem. „KREW Z KRWI” - pierwszy polski „female-driven drama” - Agata Kulesza prowadzi aktorsko na najwyższym poziomie. Artystka stworzyła postać złożoną, o indywidualnych rysach i autonomicznej osobowości, która z każdym odcinkiem się zmienia. Jej bohaterka momentami zachowuje się w sposób nieprzewidywalny, podejmuje trudne, lecz w pełni samodzielne decyzje – niejednokrotnie wbrew radom innych. Potrafi poradzić sobie w sytuacjach zaskakujących, a często niebezpiecznych. To postać wyrazista i nowoczesna, zajmująca miejsce zarezerwowane dotąd dla mężczyzn. Nie traci przy tym nic ze swej kobiecości.


Szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie internetowej serialu www.krewzkrwi.pl


POLECANE

 

Supernova

PT / 23 PAŹDZIERNIKA / 21:55 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ND / 25 PAŹDZIERNIKA / 20:00 / CANAL+ DOKUMENT
 

John Wick 3

SO / 31 PAŹDZIERNIKA / 22:50 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 30 PAŹDZIERNIKA / 00:20 / CANAL+ PREMIUM