MCFERRIN+, WYJĄTKOWE WYDARZENIE MUZYCZNE W CANAL+

cz 25 lipca 2013

Już 17 sierpnia dzięki CANAL+ będzie można zobaczyć na żywo światowej sławy muzyków występujących na aż trzech scenach. Podczas plenerowego koncertu na festiwalu Solidarity of Arts gwiazdą wieczoru będzie Bobby McFerrin. Wśród jego gości znajdą się m.in. Urszula Dudziak, Atom String Quartet i Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Początek transmisji na antenie CANAL+ o 21:00.

Koncert światowej sławy jazzmana odbędzie się w ramach plenerowego festiwalu Solidarity of Arts. Widowisko będzie obfitowało w występy najwybitniejszych polskich i zagranicznych przedstawicieli muzyki jazzowej, którzy będą towarzyszyć Bobby’emu McFerrinowi występując na trzech scenach. Całość wyreżyseruje Krzysztof Materna, a twórcą bogatej scenografii będzie Radek Dębniak.Wśród gości McFerrina znajdą się zdobywcy tegorocznych Fryderyków Atom String Quartet, Urszula Dudziak i Laboratorium. Koncert będzie też okazją do usłyszenia jednego z najlepszych żeńskich chórów świata The Bulgarian Voices – Angelite oraz niezrównanego kompozytora i pianisty Gila Goldsteina. Wszystko to pod muzycznym kierownictwem autora pierwszego w historii solowego albumu jazzowego nagranego bez jakiegokolwiek akompaniamentu, zdobywcy 10 nagród Grammy i wykonawcy utworu „Don’t worry be happy”. Bobby McFerrin, będący mistrzem wokalnych improwizacji a capella i przy akompaniamencie orkiestry, kolejny raz zachwyci polską widownię niezwykłymi aranżacjami swoich utworów.Koncert składać się będzie z dwóch, oryginalnie zaadaptowanych i wzbogaconych o udział polskich wykonawców, wielkich projektów artysty: SpiritYouAll oraz podbijającego Stany Zjednoczone VOCAbuLarieS. Całe widowisko zobaczą na żywo widzowie CANAL+.
Początek relacji na żywo w sobotę, 17 sierpnia od 21:00.McFerrin+ to kolejna edycja niezwykłego widowiska w ramach festiwalu Solidarity of Arts. Co roku udaje mu się przyciągnąć do Gdańska dziesiątki tysięcy ludzi z całej Polski. W poprzednich latach był niepowtarzalną okazją do wysłuchania koncertów z serii „+” pod muzycznym kierownictwem Leszka Możdżera, Marcusa Millera i Tomasza Stańki.Bobby McFerrin urodził się w 1950 roku w Nowym Jorku. Jest wybitnym muzykiem jazzowym specjalizującym się zarówno w wykonywaniu utworów a capella jak i z akompaniamentem. Jest również znany z tzw. beatboksu czyli wydobywaniu dźwięków o charakterze perkusyjnym poprzez uderzenia w swoje ciało. W pracy artystycznej wykorzystuje motywy ludowe, zwłaszcza w zakresie kompozycji i sposobów emisji głosu. Od 1982 roku do dziś wydał 21 płyt, zdobył w tym czasie aż 10 nagród Grammy. W dotychczasowej karierze był już trzy razy w Polsce (w latach 2002, 2010 i 2012).


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

SO / 19 WRZEŚNIA / 02:00 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 20 WRZEŚNIA / 10:15 / CANAL+ PREMIUM