Między nami gangsterami - trwają zdjęcia do czarnej komedii kryminalnej CANAL+ "Mały Zgon" w gwiazdorskiej obsadzie

cz 21 marca 2019

Właśnie ruszyła kolejna seria zdjęć do „Małego Zgonu” – mocno doprawionej czarnym humorem komedii kryminalnej, którą kręci Juliusz Machulski. W tym tygodniu widzowie wreszcie mogą dowiedzieć się, kto zawita do tajemniczej mazurskiej miejscowości Mały Zgon. A wcale nie będzie tam cicho i spokojnie…

Na ekranie lubiana i prawdziwie gwiazdorska obsada, z Piotrem Grabowskim („Prawo Agaty”, „Kryminalni”) w roli głównej. W serialu zobaczymy też Annę SeniukKatarzynę Herman („Volta”, „Córki dancingu”), Jacka Komana („Moulin Rouge!,”, „Kochaj i tańcz”, „Top of the lake”), Karolinę Gorczycę („Skrzydlat/mordercą”, „53 wojny”), Grzegorza Przybyła, Karolinę Porcari, Julię Wyszyńską, Grzegorza Mielczarka i innych.

SEZON NA ZGONY WŁAŚNIE SIĘ ROZPOCZYNA

Będący fanem kultowych amerykańskich seriali kryminalnych i komediodramatu kryminalnego stworzonego przez Vince’a Gilligana, Juliusz Machulski wysoko stawia sobie filmową poprzeczkę:

Jako namiętny widz seriali „Breaking Bad”, „Fargo” czy „Ozark”, marzyłem o tym by można było stworzyć coś podobnego w Polsce. Taka szansa nosi tytuł „Mały Zgon” i właśnie się pojawiła. Z przyjemnością opowiemy tę historię.
Juliusz Machulski

„Mały Zgon” to kryminalna czarna komedia, w której skorumpowani stróże prawa zmierzą się z milionowymi długami karcianymi, a międzynarodowy kartel narkotykowy z poczciwymi, rodzimymi zakapiorami z Mazur. W cichym i spokojnym Małym Zgonie, sezon na zgony właśnie się rozpoczyna. Serial zabierze widzów w porywającą, czarno-komediowo kryminalną podróż przez świat narkotykowych karteli, gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróży prawa i podziemnego pokera rozgrywanego o miliony. Wartka akcja prowadzi przez mazurskie jeziora, lasy i spokojne w teorii miasteczka. A wszystko zacznie się, gdy dyrektor więzienia zamieni się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków…Wysoką jakość nowej produkcji CANAL+ gwarantują twórcy: poza Juliuszem Machulskim (producent kreatywny i reżyser) znanym z kultowych polskich komedii, jak „Vabank”, „Seksmisja” czy „Kiler”, będą to Maciej Kawalski (scenariusz i reżyseria) nagrodzony za film krótkometrażowy „Atlas” Srebrnym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Nagrodą Multimedia Polska w Konkursie Filmów Krótkometrażowych Festiwalu w Gdyni, Filip Syczyński (scenariusz i reżyseria) członek American Film Institute i laureat nagrody BAFTA za film krótkometrażowy „Ma Bar” Adriana McDowella (jako autor zdjęć) oraz Piotr Domalewski (scenariusz), zdobywca 10 statuetek Polskiej Nagrody Filmowej “Orły” w 2018 roku i Złotych Lwów na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za swój debiut „Cicha noc”.

Za zdjęcia odpowiada Paweł Dyllus, laureat Polskiej Nagrody Filmowej „Orły” oraz nagrody Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych za zdjęcia do filmu ”Jestem mordercą” („Chce się żyć”, „Jestem mordercą”), natomiast scenografię opracowała Jagna Janicka, która jest autorką scenografii do filmów "Kler" Wojciecha Smarzowskiego i "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego oraz odpowiadała za kostiumy przy filmie "W ciemności" Agnieszki Holland. Pierwotny pomysł serialu opracował Łukasz Żukowski na zlecenie i pod nadzorem ADHD Warsaw.

Producentem wykonawczym serialu jest Studio Filmowe ZEBRA („Kiler”, „W ciemności”).

Po „Belfrze”, „KRUKU. Szepty słychać po zmroku” i „Nielegalnych”, „Mały Zgon” to jedna z kolejnych oryginalnych produkcji CANAL+. Serial jest kręcony w technologii 4K.

Więcej informacji na fanpage'u CANAL+: na Facebooku i profilu CANAL+ na Instagramie.

POLECANE

 

Kler

WT / 15 PAŹDZIERNIKA / 22:30 / CANAL+ 4K
 

Nienawiść, którą dajesz

ND / 20 PAŹDZIERNIKA / 09:25 / CANAL+
 

Ostateczna rozgrywka

SO / 19 PAŹDZIERNIKA / 21:30 / CANAL+ FILM
 

Książę Czaruś

SO / 19 PAŹDZIERNIKA / 18:05 / CANAL+ FAMILY