Międzynarodowy sukces oryginalnej produkcji CANAL+ „KRUK. Szepty słychać po zmroku” na festiwalu Mediamixx w Salonikach

pn 24 września 2018

Thriller serialowy „KRUK. Szepty słychać po zmroku” podbija serca coraz szerszej rzeszy fanów, w tym także za granicą. Międzynarodowe jury 24. edycja prestiżowego festiwalu Mediamixx przyznało oryginalnej produkcji CANAL+ dwie nagrody.

Serial został uhonorowany w kategoriach: najlepszy serial dramatyczny (Best Drama) oraz najlepszy scenariusz (Best Writing). Znalazł się też na finałowej liście w kategoriach najlepsze zdjęcia (Best Cinematography) oraz najlepszy reżyser (Best Director).

Festiwal Mediamixx w greckich Salonikach to jedno z najważniejszych europejskich wydarzeń branży produkcji telewizyjnej. Jest to platforma spotkań producentów telewizyjnych z całego świata, miejsce powstawania kluczowych projektów i trendów w sektorze filmowym i medialnym. Jednak głównym punktem festiwalu jest nagrodzenie wiodących projektów telewizyjnych bieżącego roku. Główną nagrodą przyznawaną przez jury jest Złoty Parasol (“Golden Umbrella TV Awards”).

Główną nagrodą przyznawaną przez jury jest Złoty Parasol (“Golden Umbrella TV Awards”). W tegorocznej edycji festiwalu znalazło się ponad 50 nominowanych z 18 krajów, w tym produkcje z Francji, Hiszpanii, Danii, Niemiec, Rosji i Włoch. Wśród 21 nominowanych w kategorii „Best Drama” znalazły się m.in. „Babylon Berlin” Toma Tykwera, hiszpańska „La Zona”, czy „Zmowa milczenia” z Julią Jentsch. Dwie statuetki: – za najlepszy serial dramatyczny oraz za najlepszy scenariusz otrzymała oryginalna produkcja CANAL+ „KRUK. Szepty słychać po zmroku”.

Nagroda dla „KRUKA” jest dla nas olbrzymim wyróżnieniem. Międzynarodowe uznanie jest dowodem na to, że lokalność serialu znakomicie przełożyła się na jego uniwersalny charakter. Jury doceniło także wysoką jakość produkcji, z której słynie CANAL+ nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Sukces nie byłby możliwy, gdyby nie talent i ciężka praca twórców serialu, w tym reżysera Macieja Pieprzycy i scenarzysty Jakuba Korolczuka wraz z ekipą produkcyjną OPUS TV pod okiem Piotra i Łukasza Dzięciołów. Podziękowania należą się także znakomitej obsadzie z Michałem Żurawskim w roli głównej oraz partnerującym mu Cezarym Łukaszewiczem.
ANNA LIMBACH-URYN, DYREKTOR PROGRAMOWA PLATFORMY NC+

W imieniu całej ekipy produkcyjnej nagrody w Salonikach odebrał Jakub Korolczuk, scenarzysta serialu.

„KRUK. Szepty słychać po zmroku” to serialowy thriller produkcji CANAL+. Reżyserem serialu jest Maciej Pieprzyca („Jestem mordercą”), za scenariusz odpowiada Jakub Karolczuk („Życie po życiu”) a producentem wykonawczym jest Piotr Dzięcioł z Opus Film („Ida”). W roli tytułowej występuje Michał Żurawski („Dzikie róże”, „Jestem mordercą”), obok niego można zobaczyć również Cezarego Łukaszewicza („BELFER”), Katarzynę Wajdę („Jesteś bogiem”), Andrzeja Zaborskiego („Róża”), Annę Nehrebecką („Chce się żyć”), Marcina Bosaka („W ciemności”) oraz Jerzego Schejbala („Yuma”). Za muzykę odpowiada natomiast jeden z najzdolniejszych twórców muzyki filmowej - Bartosz Chajdecki. Skomponował ścieżki dźwiękowe do filmów takich jak: „Jestem mordercą”, „Bogowie”, „Chce się żyć” czy „Najlepszy”.

Akcja serialu dzieje się na Podlasiu, gdzie dochodzi do porwania nastoletniego chłopca. Adam Kruk, inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego zostaje w tym samym czasie oddelegowany do Białegostoku. Po latach wraca do miasta, w którym dorastał, gdzie będzie musiał się zmierzyć nie tylko ze sprawą porwanego chłopca, ale także z mroczną stroną swojej przeszłości.
Wersję DVD w wydaniu Agory można kupić już od 19 września. Za dystrybucję międzynarodową odpowiada STUDIOCANAL.

Więcej informacji na temat serialu można znaleźć na oficjalnym profilu produkcji na Facebooku: www.facebook.com/krukcanalplus, a także na fanpage'u CANAL+ na www.facebook.com/CANALplusPolska i na Instagramie CANAL+: www.instagram.com/canalpluspolska.

Oficjalna strona serialu: kruk.canalplus.pl

POLECANE

 

Supernova

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:05 / CANAL+ FAMILY
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ND / 27 WRZEŚNIA / 21:35 / CANAL+ FILM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM