MOCNE I KONTROWERSYJNE KINO W GRUDNIU W CANAL+

wt 26 listopada 2013

Koprodukowane przez CANAL+ „Pokłosie” z głośną kreacją Macieja Stuhra, „Lot” Roberta Zemeckisa z Denzelem Washingtonem i „Pokusa” z rewelacyjną Nicole Kidman – oto wybrane hity z grudniowej oferty CANAL+

W grudniu amatorzy mocnego, wielowymiarowego i emocjonalnego kina będą usatysfakcjonowani. Wśród premier kanałów CANAL+ i CANAL+ Film, znalazły się głośne, ciekawe i hojnie nagradzane przez branżę filmową produkcje.


Jednym z takich filmów jest koprodukowany przez CANAL+ obraz Władysława Pasikowskiego „Pokłosie” (premiera: CANAL+, 7 grudnia). Opowieść o braciach, którzy ujawniając tragiczne wydarzenia z czasów II wojny światowej, narazili się na agresję części miejscowej ludności, wywołała kontrowersje również poza opisaną rzeczywistością fabularną. Jedni mówili o filmie „antypolski”, inni „poszukujący prawdy”, „oczyszczający”. Na pewno jest to film, który trzeba zobaczyć.


„Pokusa” w reżyserii Lee Danielsa (premiera: CANAL+ Film, 7 grudnia) - kolejna mocna pozycja w grudniowym repertuarze stacji - to przede wszystkim popis aktorski Nicole Kidman (m.in. nominacja do Złotego Globu). W tym szokującym momentami filmie Kidman wciela się w prowincjonalną uwodzicielkę, która prowadzi erotyczną korespondencję z więźniami w celach śmierci i zakochuje się w jednym z nich. Z pomocą dwóch braci, którzy właśnie powrócili do miasteczka, chce doprowadzić do ułaskawienia kochanka. „Pokusa", będąca mieszanką melodramatu, kryminału i thrillera z dużą dawką erotyzmu, intryguje i nie pozwala szybko o sobie zapomnieć. W filmie dobre, łamiące schemat dotychczasowych dokonań kreacje stworzyli także John Cusack jako skazany za zabójstwo policjanta, odrażający łowca aligatorów, Zac Efron w roli zakochanego w starszej od siebie, doświadczonej kobiecie prawiczka oraz Matthew McConaughey, który kolejny raz pokazał, że ma do zaoferowania o wiele więcej, niż urodę i atletyczną sylwetkę.


Warto polecić również najnowszy dramat Roberta Zemeckisa (OSCAR® za „Forresta Gumpa”) „Lot” (premiera: CANAL+, 27 grudnia). Denzel Washington wciela się w nim w uzależnionego od alkoholu i kokainy kapitana linii lotniczych, który sprowadza na ziemię uszkodzoną maszynę, ocalając w ten sposób większość pasażerów. Testy w szpitalu wykazują jednak obecność w jego krwi substancji niedozwolonych. Pilot w jednej chwili z bohatera staje się oskarżonym. Siłą filmu jest świetny, nominowany do OSCARA® scenariusz autorstwa Johna Gatinsa i rewelacyjna, nominowana m.in. do OSCARA® i Złotego Globu kreacja Denzela Washingtona.

POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 27 WRZEŚNIA / 15:10 / CANAL+ FAMILY