NAGRODA SPECJALNA PISF DLA CANAL+

pn 31 maja 2010

CANAL+ został uhonorowany przez Radę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Nagrodą Specjalną dla Mecenasa Polskiego Kina. Uroczyste wręczenie nagrody miało miejsce na Gali Nagród PISF 26 maja br. w Sopocie w ramach 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Nagroda Specjalna dla Mecenasa Polskiego Kina była nagrodą dodatkowo przyznaną przez Radę PISF w tym roku. Statuetkę odebrał z rąk Wojciecha Marczewskiego prezes zarządu CANAL+ Cyfrowy, Bertrand Le Guern. Nagroda jest wyrazem uznania Rady PISF dla dotychczasowego wkładu CANAL+ w rozwój polskiego kina. Od początków istnienia w Polsce CANAL+ nie tylko pokazuje polskie filmy, ale też je tworzy. Przez 15 lat stacja zainwestowała w ponad 150 rodzimych produkcji, fabularnych i dokumentalnych.
Wśród nominowanych do nagród PISF w kategorii „Audycja radiowa lub program telewizyjny” znalazły się również „Aktualności Filmowe” CANAL+, autorski program Agnieszki Egeman.
Polski Instytut Sztuki Filmowej przyznał nagrody osobom i instytucjom pracującym na rzecz rozwoju polskiej kinematografii już po raz trzeci, ale pierwszy raz w ramach gdyńskiego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Nagrody PISF są przyznawane w takich kategoriach, jak „Dystrybucja Polskiego Filmu", „Audycja radiowa lub program telewizyjny", „Portal internetowy", „Książka o tematyce filmowej”, „Krajowe wydarzenie filmowe”, „Międzynarodowe wydarzenie filmowe", „Rekonstrukcja cyfrowa dzieł polskiej kinematografii", „Podmiot prowadzący kino", „Edukacja młodego widza”, „Promocja za granicą", „Krytyka Filmowa" oraz „Dyskusyjny Klub Filmowy”.
POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM