NAJNOWSZA KOPRODUKCJA CANAL+: „DZIEWCZYNA Z SZAFY”– FABULARNY DEBIUT BODO KOXA

wt 28 lutego 2012Ruszyły zdjęcia do drugiej w tym roku koprodukcji CANAL+. „Dziewczyna z szafy”, w której Bodo Kox, przedstawiciel kina autorskiego, debiutuje jako reżyser produkcji fabularnej. W obsadzie znaleźli się m.in. Wojciech Mecwaldowski, Piotr Głowacki, Magdalena Różańska, Teresa Sawicka, Eryk Lubos, Olga Bołądź oraz Magdalena Popławska.

Bodo Kox to barwna postać środowiska kina niezależnego, reżyser, scenarzysta i aktor. Jego obrazy były wielokrotnie nagradzane na krajowych festiwalach i pokazywane w CANAL+ – powiedziała Beata Ryczkowska Dyrektor Pionu Programowego spółki CANAL+ Cyfrowy. Teraz wspieramy powstanie pełnometrażowego debiutu reżysera, który nasi widzowie zobaczą w telewizji, jako pierwsi - dodała.


„Dziewczyna z szafy” to historia trójki bohaterów: braci Jacka i Tomka oraz tytułowej dziewczyny. Każdy z nich jest na swój sposób samotny i wyalienowany. Tytułowa bohaterka sama skazuje się na odosobnienie. Tomek cierpi na zespół sawanta – specyficznej dysfunkcji mózgu, która izoluje go od otoczenia, natomiast Jacek ogranicza swój kontakt ze światem do interakcji za pośrednictwem Internetu. Film opowiada o samotności, anonimowości i alienacji wynikających z różnych przyczyn – własnego wyboru, ale też „nadprzyrodzonej” sprawności umysłu, która rodzi niezwykłe zachowania.


Akcja fabuły rozgrywa się na wielkim, anonimowym osiedlu wieżowców. Autorem zdjęć do filmu jest Arkadiusz Tomiak, za scenografię odpowiada Andrzej Haliński.POLECANE

 

Supernova

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:05 / CANAL+ FAMILY
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ŚR / 7 PAŹDZIERNIKA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM