NAJNOWSZY, 21. SEZON SIMPSONÓW OD 5 LUTEGO 2010 W CANAL+

wt 19 stycznia 2010

Od 5 lutego 2010 CANAL+ rozpoczyna emisję najnowszej części legendarnego serialu animowanego „Simpsonowie”. Premiery odcinków 21. sezonu, który jest aktualnie emitowany w USA, będą nadawane w każdy piątek o 20:10 i powtarzane w soboty o 12:00.

CANAL+ jako pierwszy w Polsce zaprezentował wszystkie dotychczas wyprodukowane sezony „Simpsonów”, najdłużej nadawanego amerykańskiego serialu animowanego w historii. Produkcja ta stała się olbrzymim sukcesem komercyjnym, ale także artystycznym, zdobywając dziesiątki nagród oraz tytuł najlepszego serialu telewizyjnego XX wieku, przyznanego przez magazyn „Time”. W styczniu 2000 serial „The Simpsons” otrzymał własną gwiazdę na słynnej Alei Gwiazd w Hollywood.„Simpsonowie” są satyrycznym spojrzeniem na styl życia amerykańskiej klasy średniej, której przedstawicielem jest tytułowa rodzina i mieszkańcy fikcyjnego miasteczka Springfield. W dotychczas wyemitowanych w USA odcinkach 21. sezonu Homer zostanie m.in. aktorem, zaangażowanym w ekranizacji komiksu „Przeciętniak”, zazdrosny o więź między siostrami Bart zaadoptuje z sierocińca nowego braciszka, a Marge odkryje na nowo swoją seksualność, z czym Homer nie będzie potrafił sobie poradzić.WIĘCEJ O SERIALU
Seriale są ważną pozycją w programie CANAL+. Stałym pasmem dla tego gatunku jest czwartkowy wieczór i sobotnie popołudnie. Stacja jako jedyna telewizja w Polsce wyemitowała wszystkie 10 części najpopularniejszego na świecie sitcomu „Przyjaciele” (Friends). Wśród seriali detektywistycznych i kryminalnych niekwestionowanymi liderami pod względem oglądalności było 7 części „Detektywa Monka” (Monk) oraz „Przez 24 godziny” (24). Obie produkcje miały w Polsce telewizyjną premierę w CANAL+. Aktualnie w czwartkowe wieczory widzowie mogą śledzić losy Jacka Bauera w „Przez 24 godziny VII”, a także perypetie piątki niepoprawnych właścicieli pubu Paddy’s w 4. sezonie sitcomu „U nas w Filadelfii”. W sobotnie popołudnia, w paśmie seriali dla całej rodziny stacja zakończyła nadawanie widowiskowego „Filantropa” z Jamesem Purefoyem w tytułowej roli, by powrócić do 3. części serialu science fiction „Eureka”. CANAL+ prezentuje także filmy animowane dla dorosłych, w tym japońską mangę. Obecnie w środowe wieczory po premierze filmowej stacja pokazuje reprezentującą ten gatunek serię „Brama piekieł”. Dla serii „Simpsonowie” od marca 2007 zarezerwowane jest specjalne pasmo w dni powszednie o 20:10. Obecnie od poniedziałku do czwartku stacja przypomina pierwsze pięć części serii.


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

SO / 19 WRZEŚNIA / 02:00 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 20 WRZEŚNIA / 10:15 / CANAL+ PREMIUM