NOC CEZARÓW 2015 NA ŻYWO TYLKO W CANAL+ DLA WSZYSTKICH ABONENTÓW NC+

nd 1 lutego 2015

CANAL+ jako jedyna telewizja w Polsce przeprowadzi transmisję 40. gali
wręczenia Cezarów 2015, która odbędzie się 20 lutego, w Paryżu.
Będzie ona dostępna w otwartym oknie dla wszystkich abonentów platformy nc+, czyli nawet dla tych, którzy na co dzień nie mają CANAL+ w swoich
pakietach. Skrócona relacja z imprezy, którą Ale kino+ pokaże w sobotę,
21 lutego, o 20:10, także będzie dostępna dla wszystkich klientów nc+.
Dodatkowo galę będzie można obejrzeć w usłudze CANAL+ VOD, która jest dostępna
dla abonentów CANAL+ m.in. na urządzeniach mobilnych. Skrót z imprezy będzie zaś
udostępniony w ramach kolekcji Ale kino+ w serwisie nc+go TV.


W kategorii najlepszy film zagraniczny nominację do Nagrody Francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej otrzymała „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Uhonorowana dwoma nominacjami do Oscara® 2015 koprodukcja CANAL+ będzie konkurowała z takimi tytułami, jak „Grand Budapest Hotel” (premiera w CANAL+ 31 stycznia o 21:00) i „Zniewolony. 12 Years A Slave” (premiera w CANAL+, 21 lutego o 21:00). W pozostałych kategoriach, najwięcej - bo aż dziesięć nominacji do Cezara - zdobył „Saint Laurent” w reżyserii Bertranda Bonello, podczas gdy „Yves Saint Laurent” Jalila Lesperta zdobył o dwie nominacje mniej. W wyścigu o najbardziej prestiżową nagrodę francuskiej kinematografii duże szanse ma również dramat „Timbuktu”, który otrzymał osiem nominacji (m.in. za najlepszy film, Abderrahmane Sissako za najlepszą reżyserię i scenariusz).


Największą niespodzianką wśród nominowanych okazała się komedia romantyczna „Miłość od pierwszego wejrzenia” („Les combattants”) w reżyserii debiutanta Thomasa Cailleya, która zdobyła aż dziewięć nominacji.


Już wcześniej ogłoszono laureata Nagrody Francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej za całokształt twórczości artystycznej. Został nim Sean Penn. To już szósty rok z rzędu kiedy „honorowy” Cezar trafia do twórcy angielskojęzycznego. W ostatnich latach otrzymali je między innymi Dustin Hoffman, Harrison Ford, Quentin Tarantino czy Scarlett Johansson.Noc Cezarów odbywa się w tradycyjnie Théatre du Châtelet w Paryżu, a w tym roku poprowadzi ją francuski aktor i komik Édouard Baer.

POLECANE

 

Król złodziei

SO / 8 SIERPNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Maiden

ND / 9 SIERPNIA / 13:30 / CANAL+ DOKUMENT