NOWE SERIALE W CANAL+

pt 13 maja 2011

W lipcu w CANAL+ startuje 3 sezon „Mentalisty”, a w czerwcu druga część „The Event – Zdarzenie”.

Nowe premierowe produkcje będą emitowane w stałych pasmach serialowych. „Mentalista III”, który aktualnie jest wciąż nadawany premierowo w USA, pojawi się w CANAL+ już 14 lipca i będzie pokazywany po dwa odcinki w każdy czwartek od 21:00. Bohaterowie serialu „The Event - Zdarzenie” powrócą w drugiej części serii (od 11 odcinka) 25 czerwca, w każdą sobotę o 17:30. Będzie również kontynuowane nadawanie „Rockefeller Plaza 30 V” we czwartki ok. 21:30 oraz serialu anime „Sengoku Basara II” we środy, po wieczornej premierze fabularnej ok. 23:00.


Serial „Mentalista” to opowieść o człowieku, który dzięki talentowi, wysokorozwiniętemu zmysłowi obserwacji i dedukcji oraz szczególnego rodzaju trikom przez wiele lat udawał medium i utrzymywał się wykorzystując ludzką naiwność. Kiedy jego żona i córka zostały zamordowane przez seryjnego mordercę Czerwonego Johna, który nigdy nie został ujęty, Patrick Jane (w tej roli rewelacyjny Simon Baker) postanowił zostać niezależnym detektywem i pomagać agentom z Kalifornijskiego Biura Śledczego rozwiązywać zagadki kryminalne. Tropiąc przestępców, ma nadzieję trafić na Czerwonego Johna.


„The Event - Zdarzenie” opowiada grupie istot, których DNA nieznacznie różni się od ludzkiego. Obcy byli przez 60 lat przetrzymywani przez kolejne rządy USA w nadzorowanym przez CIA tajnym ośrodku badań Mount Inostranka na Alasce. Krótko po inauguracji nowy prezydent USA Elias Martinez dowiaduje się o istnieniu obcych. Po konsultacji z przywódczynią więźniów, postanawia ich uwolnić, ale natrafia na silny opór ze strony wiceprezydenta. Przy okazji wychodzi na jaw fakt, że duża grupa tzw. uśpionych przebywa na wolności. Od lat pracują na rzecz rozwoju ludzkości, by móc wypracować wspólnie technologię, umożliwiającą im powrót na rodzinna planetę. Jest jednak grupa, która zadomowiła się na Ziemi i nie zamierza wracać. Pierwsze 10 odcinków „The Event – Zdarzenie” miało polską telewizyjną premierę w CANAL+ w lutym i marcu tego roku.


"Rockefeller Plaza 30” to serial, który cieszy się w USA niesłabnącą popularnością. Otrzymał dotychczas m.in. 67 nominacji do Emmy, w tym aż 14 statuetek oraz 13 nominacji do Złotych Globów, z czego 6 wygrał. Piąty sezon nie zawodzi miłośników perypetii ekipy z Rockefeller Plaza 30. Liz zaangażuje się w kolejny związek, tym razem z przystojnym pilotem (Matt Damon), a Jack z niecierpliwością oczekuje narodzin syna. W najnowszej odsłonie serialu gościnnie wystąpią m.in. Robert De Niro, Susan Sarandon, Queen Latifah i John Lutz.


Serial anime „Sengoku Basara” został zrealizowany na podstawie cyklu bestsellerowych gier komputerowych i opowiada o zmaganiach japońskich wodzów w XVI wieku. Charakteryzująca się niezwykle dynamiczną kreską anime o świetnie skonstruowanej fabule i dobrze zarysowanych postaciach w płynny sposób łączy historię z fikcją, rzeczywistość z fantazją oraz powagę z humorem. Serial okazał się wielkim hitem telewizyjnym w Japonii i po emisji udanego drugiego sezonu ruszyły prace nad filmem kinowym, którego premiera jest przewidziana na 2011.


Seriale są istotną częścią programu CANAL+. Stacja wybiera do emisji najciekawsze propozycje wchodzące na rynek, które stają się wielkimi przebojami również w Polsce. Tak było m.in. z „Przez 24 godziny”, „Detektywem Monkiem”, „Mentalistą” czy „Magią kłamstwa”, serialami które miały polską telewizyjną premierę na antenie CANAL+. Wśród licznych seriali komediowych pokazywanych na antenie warto wspomnieć obsypany nagrodami „Rockefeller Plaza 30” czy „U nas w Filadelfii”. Stacja pokazała także wszystkie dotychczas wyprodukowane w całości sezony „Simpsonów”. Dbając o różnorodność programową CANAL+ prezentuje również regularnie filmy animowane dla dorosłych, w tym niezwykle obecnie popularne anime. W środowe wieczory na antenie CANAL+ można było zobaczyć m.in. 14 sezonów „South Parku” oraz takie japońskie produkcje, jak „Mononoke”, „Brama piekieł”, „Ergo Proxy”, „Wolf’s Rain”, „Baccano!” czy „Tajemniczy Samuraj”.POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

PN / 21 WRZEŚNIA / 07:45 / CANAL+ PREMIUM