NOWE SERIALE WIOSNĄ W CANAL+

pt 25 marca 2011

Wiosną na antenie CANAL+ pojawi się pięć nowych seriali: „Kamuflaż” (Covert Affairs), finałowa seria „Przez 24 godziny” (24), nagrodzony m.in. Złotym Globem 2011 miniserial „Carlos”, 5. sezon „Rockefeller Plaza 30” (Rock 30) oraz 2. sezon anime „Sengoku Basara”.

Nowe produkcje będą emitowane w stałych pasmach serialowych CANAL+: „Kamuflaż” od 9 kwietnia w soboty o 17:30, „Przez 24 godziny VIII” od 21 kwietnia w każdy czwartek dwa odcinki od 21:00, „Rockefeller Plaza 30 V” od 25 maja również w czwartki o 22:40, a serial anime „Sengoku Basara II” od 27 kwietnia we środy po wieczornej premierze fabularnej ok. 23:00. Ponadto we wtorki 10, 17 i 24 maja CANAL+ pokaże nagrodzony m.in. Złotym Globem 2011 miniserial „Carlos”.

Pełen wartkiej akcji, a jednocześnie humoru serial szpiegowski „Kamuflaż” zastąpi na antenie CANAL+ pierwszą cześć „The Event – Zdarzenie”. Serial, dzięki zaangażowaniu Douga Limana (produkcja trylogii o Jasonie Bournie, reżyseria „Pana i pani Smith” oraz „Fair Game”) nawiązuje do najlepszych filmów szpiegowskich i sensacyjnych ostatnich lat. Bohaterką „Kamuflażu” jest porzucona w tajemniczych okolicznościach przez mężczyznę marzeń Annie Walker, która niedługo potem wstępuje do CIA. Jako zdolna poliglotka szybko robi karierę. Wkrótce jej drogi krzyżują się z niedawno utraconą miłością.

Począwszy od czwartku 21 kwietnia, CANAL+ rozpocznie emisję „Przez 24 godziny VIII”. Jest to ostatnia serialowa doba z życia Jacka Bauera, której akcja skupia się wokół planowanego zamachu na prezydenta Islamskiej Republiki Kamistanu Omara Hassana, negocjującego w siedzibie ONZ traktat rozbrojeniowy. Bauer po raz kolejny musi się zmierzyć z zagrożeniem ze strony terrorystów oraz z osobistą tragedią. Kultowy dziś serial „Przez 24 godziny” otrzymał m.in. 2 Złote Globy i aż 20 statuetek Emmy. Zdobył ogromną popularność na świecie, w Polsce, począwszy od września 2002, serial pokazuje premierowo CANAL+. Od 21 kwietnia 2011 w każdy czwartek stacja zaprasza na dwa odcinki finałowego sezonu.

Z kolei w niedzielę 10 maja widzowie CANAL+ obejrzą pierwszy z trzech pełnometrażowych części wyprodukowanego przez CANAL+ i nagrodzonego m.in. Złotym Globem miniserialu „Carlos”. Trwająca łącznie blisko sześć godzin produkcja przedstawia historię najsłynniejszego przed Bin Ladenem terrorysty świata - Ilicza Ramíreza Sáncheza. Wenezuelczykowi przypisuje się zabicie ponad 80 osób. Był m.in. dowódcą komanda, które dokonało porwania delegatów krajów OPEC podczas narady w Wiedniu i autorem zamachów bombowych, które wstrząsnęły Europą w latach 70. i 80. XX wieku. Pozostałe odcinki „Carlosa” będzie można zobaczyć 17 i 24 maja o 23:00.

W czwartek 26 maja, po zakończeniu nadawania serialu „Caprica”, na antenę CANAL+ powróci w 5. odsłonie „Rockefeller Plaza 30”. Serial, który w USA cieszy się niesłabnącą popularnością, otrzymał dotychczas m.in. 67 nominacji do Emmy, w tym aż 14 statuetek oraz 13 nominacji do Złotych Globów, z czego 6 wygrał. Piąty sezon nie zawodzi miłośników perypetii ekipy z Rockefeller Plaza 30. Liz zaangażuje się w kolejny związek, tym razem z przystojnym pilotem (Matt Damon), a Jack z niecierpliwością oczekuje narodzin syna. W najnowszej odsłonie serialu gościnnie wystąpią m.in. Robert De Niro, Susan Sarandon, Queen Latifah i John Lutz.

Od środy 27 kwietnia CANAL+ rozpocznie nadawanie 2. sezonu produkcji anime „Sengoku Basara”, która została zrealizowana na podstawie cyklu bestsellerowych gier komputerowych i opowiada o zmaganiach japońskich wodzów w XVI wieku. Charakteryzująca się niezwykle dynamiczną kreską anime o świetnie skonstruowanej fabule i dobrze zarysowanych postaciach w płynny sposób łączy historię z fikcją, rzeczywistość z fantazją oraz powagę z humorem. Serial okazał się wielkim hitem telewizyjnym w Japonii i po emisji udanego drugiego sezonu ruszyły prace nad filmem kinowym, którego premiera jest przewidziana na 2011.

POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 27 WRZEŚNIA / 15:10 / CANAL+ FAMILY