OSCARY® 2016 TYLKO W CANAL+ OTWARTE DLA WSZYSTKICH ABONENTÓW NC+

śr 13 stycznia 2016

CANAL+ jako jedyna telewizja w Polsce udostępni na żywo 88. galę wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej®. Transmisję w nocy z 28 na 29 lutego poprzedzi półgodzinna relacja z czerwonego dywanu sprzed Hollywood & Highland Center. CANAL+ zaprasza także na skróconą relację z imprezy we wtorek, 1 marca o 21:00. Transmisja gali wręczenia Oscarów, relacja z czerwonego dywanu oraz wtorkowy skrót będą dostępne w ramach otwartego okna dla wszystkich abonentów platformy nc+, czyli nawet dla tych, którzy na co dzień nie mają CANAL+ w swoich pakietach.

Oscary 2016

Oscarową galę oraz jej skróconą wersję będzie można także obejrzeć w usłudze CANAL+ VOD, która jest dostępna dla abonentów CANAL+ m.in. poprzez dekodery podłączone do internetu, a także na urządzeniach mobilnych. Abonenci nc+ z CANAL+ w swoich pakietach będą także mieli łatwiejszy dostęp do transmisji Oscarów i ich skróconej relacji dzięki aplikacji nc+ GO, która umożliwia oglądanie nawet do 80 kanałów na żywo.


Tegoroczną oscarową galę poprowadzi amerykański aktor Chris Rock, który wystąpił w tej roli po raz pierwszy w 2005 roku. Rock był drugą czarnoskórą osobą w historii, która prowadziła oscarową galę – pierwsza była Whoopi Goldberg w 1994 roku.


W tym roku szansę na reprezentowanie kinematografii polskiej w oscarowym wyścigu ma „Punkt wyjścia” Michała Szcześniaka, który znalazł się na liście 10 produkcji ubiegających się o nominację do Oscara w kategorii krótki film dokumentalny.


Nominacje do Oscarów 2016 zostaną ogłoszone w czwartek, 14 stycznia. Wśród faworytów wymienia się „Spotlight” Toma McCarthy'ego - opowieść o bostońskich dziennikarzach, którzy wpadli na trop pedofilskiej afery w Kościele Katolickim. Szansę na statuetkę ma także zdobywca Złotego Globu 2016 „Zjawa”, nowy film Alejandra Gonzaleza Inarritu, którego „Birdman" zdobył Oscara rok temu. Grający główną rolę w „Zjawie” Leonardo DiCaprio ma na koncie już 5 nominacji. Na nominacje liczą też takie filmy, jak: „Carol" z Cate Blanchett i Rooney Marą, „Marsjanin" z Mattem Damonem, biograficzny komediodramat Davida O. Russella „Joy" z Jennifer Lawrence, Bradleyem Cooperem i Robertem De Niro, „Big Short" z Ryanem Goslingiem, Bradem Pittem, Steve'em Carellem i Christianem Bale'em oraz inspirowany sprawą Josefa Fritzla „Pokój”.


POLECANE

 

Supernova

WT / 27 PAŹDZIERNIKA / 00:45 / CANAL+ PREMIUM
 

Obywatel Jones

CZ / 29 PAŹDZIERNIKA / 22:50 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

SO / 31 PAŹDZIERNIKA / 22:50 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 30 PAŹDZIERNIKA / 00:20 / CANAL+ PREMIUM