OSCARY 2014 - WRĘCZENIE NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWYCH NAGRÓD ŚWIATA KINA TYLKO W CANAL+

pt 17 stycznia 2014

W nocy z 2 na 3 marca 2014 CANAL+ jako jedyna telewizja w Polsce przeprowadzi transmisję 86. gali wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Transmisja ceremonii przyznania Oscarów® 2014 w CANAL+ rozpocznie się o 2:30 w nocy z 2 na 3 marca. Poprzedzi ją półgodzinna relacja na żywo z czerwonego dywanu sprzed Dolby Theatre, w którym odbędzie się uroczystość. W studiu CANAL+ w Warszawie wydarzenia z Los Angeles będzie śledził Tomasz Raczek wraz z gośćmi. W programie, podczas kilkunastu wejść w trakcie gali, będą oni komentowali to, co wydarzy się na Hollywood Boulevard.


Widzów, którzy nie będą oglądali uroczystości przyznania Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej na żywo, CANAL+ zaprasza na skróconą, 90 minutową relację z imprezy we wtorek, 4 marca o 21:00.


Tegoroczną galę oscarową poprowadzi po raz drugi Ellen DeGeneres, amerykańska scenarzystka i aktorka. Poprzednio, w 2007 roku jej występ został wyróżniony nominacją do nagrody Emmy.


Dotychczas zaszczytu bycia gospodarzem ceremonii wręczenia Nagród Akademii najwięcej razy dostąpił Bob Hope (18 razy) i Billy Crystal (9 razy). Najwięcej Oscarów w historii - każdy po 11 statuetek - zdobyły „Ben Hur", „Titanic" i „Władca Pierścieni: Powrót Króla”. W oczekiwaniu na tegoroczne oscarowe rekordy warto przypomnieć, że rok temu w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa znalazły się najmłodsza i najstarsza nominowana w historii. Były to: 9-letnia Quvenzhané Wallis („Bestie z południowych krain”) i 86-letnia Emmanuelle Riva („Miłość”). Pogodziła je jednak Jennifer Lawrence zdobywając statuetkę za rolę w komediodramacie „Poradnik pozytywnego myślenia” , który widzowie CANAL+ zobaczą premierowo w przeddzień tegorocznej ceremonii, 1 marca, w ramach cyklu Oscarowe filmy.


POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM