OSTATNIA ZAGADKA „DETEKTYWA MONKA” JUŻ 7 SIERPNIA W CANAL+

śr 14 lipca 2010

W sobotnie popołudnia 31 lipca i 7 sierpnia o 17:30 CANAL+ pokaże dwuodcinkowy finał serialu „Detektyw Monk”, w którym tytułowy bohater rozwikła dręczącą go od lat zagadkę śmierci żony.


Pierwsze odcinki serialu o perypetiach niezwykle utalentowanego, ale bardzo dziwacznego detektywa Adriana Monka pojawiły się w Polsce w kwietniu 2003 roku na antenie CANAL+. W kolejnych latach stacja regularnie wprowadzała kolejne sezony, by 7 sierpnia pokazać jako pierwsza telewizja w Polsce finał serialu, w którym Monk rozwikła dręczącą go od lat zagadkę śmierci żony. Tajemnica związana ze sprawą całkowicie odmieni życie detektywa.
Adrian Monk był kiedyś najlepszym policyjnym detektywem w San Francisco. Dobrą passę przerwała tragedia, która całkowicie zrujnowała mu życie. Gdy podłożona w samochodzie bomba zabiła jego żonę Trudy, załamany psychicznie Monk przestał radzić sobie z rzeczywistością. O powrocie do pracy nie było mowy. Od tamtej pory cierpi na nerwicę natręctw, która objawia się różnego rodzaju fobiami, jak lęk przed zarazkami, wysokością, tłumem, ciemnością, a nawet mlekiem. Monk odczuwa też niepohamowany wstręt do kontaktu fizycznego z innymi osobami i po każdym powitaniu musi wycierać dłoń chusteczką. Jednak te kłopotliwe przypadłości, a zwłaszcza obsesyjna dokładność i drobiazgowość sprawiły jednocześnie, że stał się mistrzem oględzin miejsca zbrodni. Zatrudnił więc osobistą pielęgniarkę, by pomogła mu w funkcjonować w codziennym życiu i poświęcił się rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Na sukces serialu złożyła się praca wielu uznanych filmowców, ale nie byłoby Monka bez Tony'ego Shalhouba, który dał w serialu prawdziwy popis gry aktorskiej, za który został wyróżniony m.in. Złotym Globem i 3 nagrodami Emmy.
CANAL+ to pierwsza w Polsce płatna telewizja typu premium, a kino jest jednym z jej filarów programowych. Stacja prezentuje rocznie ponad 400 premier filmowych, których 90 procent stanowią tytuły niepokazywane wcześniej w żadnej polskiej telewizji. CANAL+ jako jedyna telewizja niezmiennie od lat gwarantuje widzom premierę filmową każdego dnia. Tak bogatą ofertę pozwoliły stworzyć umowy z czołowymi hollywoodzkimi studiami, takimi jak Universal Studios czy 20th Century Fox oraz współpraca z wieloma dystrybutorami niezależnymi. CANAL+ prezentuje pełną panoramę kina. Oprócz hollywoodzkich hitów stałe miejsce w ofercie ma kino europejskie i polskie, a także obrazy twórców z najbardziej odległych zakątków świata. CANAL+ na bieżąco śledzi także najważniejsze wydarzenia związane z kinem, takie jak wręczenie Oscarów, Złotych Globów, Noc Cezarów czy MFF w Cannes, a ponadto towarzyszy polskim twórcom na rodzimych festiwalach, będąc m.in. od wielu lat współorganizatorem najważniejszej imprezy środowiska filmowego w Polsce – Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Czytaj wiecejPOLECANE

 

Supernova

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:05 / CANAL+ FAMILY
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ŚR / 7 PAŹDZIERNIKA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM