"PIANISTA" JUŻ W PRZYSZŁYM ROKU W CANAL+

pn 27 maja 2002

Wczoraj, 26 maja 2002 roku, "Pianista" Romana Polańskiego otrzymał Złotą Palmę na 55. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Głównym koproducentem filmu jest CANAL+ Group, który zainwestował w jego powstanie 22 mln USD. Stanowi to aż 60% całego budżetu superprodukcji.

"Pianista" jest pierwszym filmem koprodukowanym przez CANAL+ Polska, który zdobył główną nagrodę w Cannes - na najważniejszym międzynarodowym festiwalu filmowym. Christian Kozar, Dyrektor Generalny stacji, po ogłoszeniu werdyktu powiedział: "Chciałbym wraz z całym zespołem CANAL+ Polska serdecznie pogratulować Romanowi Polańskiemu zdobycia >Złotej Palmy<. Jesteśmy dumni, iż CANAL+, jako główny koproducent "Pianisty", mógł przyczynić się do powstania tego filmu. Jestem pewien, że zostanie on równie gorąco przyjęty przez publiczność polską, jak i zagraniczną".


Kinowa premiera "Pianisty" odbędzie się na początku września, CANAL+ zaś pokaże film już w przyszłym roku, jako pierwsza polska stacja telewizyjna.


Światową dystrybucją filmu zajmuje się francuskie Le Studio CANAL+.


CANAL+ jest obecny finansowo w przeszło jednej trzeciej rocznej polskiej produkcji filmowej. Często wkład jest tak znaczny, jak w przypadku "Pianisty" Polańskiego. CANAL+ koprodukuje zarówno filmy znanych twórców, jak i młodych reżyserów, w tym także debiutantów; inwestuje w filmy artystyczne, autorskie oraz kino gatunkowe, rozrywkowe. CANAL+ jest największym prywatnym inwestorem w polską kinematografię.

POLECANE

 

Supernova

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:05 / CANAL+ FAMILY
 

Obywatel Jones

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 23:00 / CANAL+ 4K
 

John Wick 3

ŚR / 7 PAŹDZIERNIKA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM