PIĄTKI Z TWARDZIELAMI W CANAL+

pt 14 lutego 2014

Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger i Jason Statham ponownie wcielają się w bezkompromisowych, silnych bohaterów. W ramach lutowego cyklu Piątki z Twardzielami widzowie CANAL+ zobaczą ubiegłoroczne filmy z ich udziałem: „Kula w łeb”, „Likwidator” i „Parker”

Kolejne piątkowe wieczory lutego CANAL+ zarezerwował dla miłośników kina akcji. Na ekranie zagoszczą największe gwiazdy gatunku, w tym prawdziwe legendy, takie jak Schwarzenegger i Stallone. To, że dzisiejsze kino potrzebuje twardzieli z lat 80. dowiódł w ostatnich latach ten drugi filmami takimi, jak „Rocky Balboa”, „John Rambo” czy dwie części „Niezniszczalnych”. W międzyczasie wystąpił u legendarnego reżysera kina akcji Waltera Hilla w „Kuli w łeb”, który CANAL+ pokaże 21 lutego. W filmie zawodowy zabójca Jimmy Bobo staje się sprzymierzeńcem młodego nowojorskiego detektywa, Taylora Kwona (Sung Kang). Chcą wspólnie odnaleźć Keegana (Jason Momoa), człowieka odpowiedzialnego za śmierć ich partnerów. W filmie w roli prostytutki Loli wystąpiła Weronika Rosati.Na fali sukcesu Stallonego obietnicę „I’ll be back” spełnił Arnold Schwarzenegger, który miał 8-letnią przerwę w karierze w związku z pełnieniem funkcji gubernatora Kalifornii. W „Likwidatorze”, który CANAL+ pokaże 14 lutego, „terminator” wciela się w szeryfa sennego miasteczka na granicy amerykańsko - meksykańskiej. Jego spokój burzy ucieczka jednego z najgroźniejszych bossów narkotykowych, który wspierany przez bandę najemników zmierza w stronę granicy.

„W tym filmie widzimy Arnolda, za którym tęskniliśmy i jakiego jeszcze nigdy nie wiedzieliśmy” – mówił debiutujący w Hollywood reżyser filmu, Kim Jee-woon. Na planie Schwarzenegerowi partnerują m.in. Forest Whitaker i Johnny Knoxville.„Parker” (premiera: 28 lutego) to adaptacja powieści autorstwa Donalda E. Westlake’a, pisarza który wymyślił postać brutalnego, nieugiętego, ale na swój sposób prawego złodzieja i pod pseudonimem Richard Stark opisał jego losy w 24 powieściach. Ekranizacji jednej z nich - „Flashfire” - podjął się Taylor Hackford („Adwokat diabła”, „Ray”). Zdradzony przez wspólników Parker, cudem uchodzi z życiem z pułapki i z pomocą bystrej agentki nieruchomości z Miami Beach realizuje bezlitosny plan zemsty. Tytułową postać zagrał Jason Statham, a partneruje mu Jennifer Lopez.

POLECANE

 

Król złodziei

SO / 8 SIERPNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Maiden

ND / 9 SIERPNIA / 13:30 / CANAL+ DOKUMENT