"Pisarze. Serial na krótko" - Nowa produkcja krótkometrażowa CANAL+. Wracają aktorzy "Belfra"!

cz 23 maja 2019

Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka wracają jako duet na antenę CANAL+. Nowa oryginalna produkcja stacji, „Pisarze. Serial na krótko”, to seria kilkuminutowych odcinków, z których każda opowiada zupełnie inną, podsyconą wysokiej próby humorem historię. Scenariusze do każdego z czterech odcinków pierwszego sezonu napisali cenieni i wybitni pisarze: Krzysztof Varga, Jakub Żulczyk, Dorota Masłowska i Katarzyna Nosowska. Premiera dwóch pierwszych odcinków serialu w sobotę 8 czerwca o 20:45.

Pisarze. Serial na krótko„Pisarze. Serial na krótko” to krótkometrażowa seria składająca się z kilkuminutowych odcinków, w których Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka odgrywają postaci i sytuacje napisane specjalnie dla nich przez wybitnych pisarzy i innych artystów. Autorzy nie mieli żadnych ograniczeń w doborze tematu czy stylistyki. W związku z tym poszczególne odsłony mają miejsce w różnorodnych lokalizacjach i będą dotyczyć zarówno zjawisk społecznych i relacji między ludźmi, jak i polityki, obyczajów czy kultury. Każda z nich będzie sygnowana nazwiskiem autora.

Pisarze. Serial na krótko

Dostępność mobilnej telewizji sprawia, że możemy oglądać nasze ulubione produkcje już praktycznie wszędzie. Jednak nie zawsze jest czas na pełny, blisko godzinny odcinek wybranego serialu. Z tego powodu rośnie popularność krótszych form i nasza nowa produkcja wpisuje się w ten trend. Redakcja CANAL+ zawsze myśli o tym, żeby dodać do naszych treści ten dodatkowy pierwiastek, ten znaczek plusa. I właśnie dlatego przy serialu „Pisarze. Serial na krótko” pracuje z nami nie tylko dwójka wybitnych aktorów, ale też znakomici pisarze. Tym samym powstał wyjątkowej jakości serial krótkometrażowy, który, mam nadzieję, rozbawi naszych widzów swoim przewrotnym humorem
Anna Limbach-Uryn, dyrektor programowa platformy nc+.

Dwa pierwsze odcinki, które CANAL+ pokaże premierowo 8 czerwca o 20:45, napisali Krzysztof Varga („Nagrobek z lastryko”, „Gulasz z turula”) i Jakub Żulczyk („Wzgórze psów”, współscenarzysta serialu „Belfer”). Z kolei 15 czerwca o 20:45 premierę będą miały odcinki napisane przez Dorotę Masłowską („Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, „Paw królowej”) i piosenkarkę Kasię Nosowską (powieść „A ja żem jej powiedziała...”). Reżyserem serii jest Mikołaj Lizut.

Pomysł na „Pisarzy. Serial na krótko” wziął się z dość banalnego przeświadczenia, że wybitni artyści mają nam do opowiedzenia bardzo fajne rzeczy, są wzruszający, błyskotliwi i dowcipni. Niestety często media stawiają ich w niezręcznych rolach: pytają muzyków o politykę, pisarzy o modne ubrania, czy aktorów o ulubioną kuchnię. W naszym serialu poprosiliśmy jedynie wybitnych pisarzy o pisanie, zaś znakomitych aktorów o granie. Efekt jest piorunujący
Mikołaj Lizut, reżyser serialu.

Serial będzie dostępny także w najwyższej jakości obrazu w 4K na antenie CANAL+ 4K Ultra HD. Widzowie będą go mogli także obejrzeć w ramach serwisów nc+ GO i Player+.

POLECANE

 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 27 WRZEŚNIA / 15:10 / CANAL+ FAMILY
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM