POKAZ FILMU „JASMINUM” 12 LIPCA NA POLU MOKOTOWSKIM W RAMACH CYKLU EVERGREENY CANAL+

śr 6 lipca 2011

„Jasminum” Jana Jakuba Kolskiego to kolejny obraz, który obejrzą widzowie w ramach cyklu letnich pokazów najpopularniejszych koprodukcji CANAL+ na Polu Mokotowskim. Historię niezwykłych zakonników z Jaśminowa oraz ich gości, nagrodzoną siedmioma Orłami, będzie można zobaczyć już w najbliższy wtorek, 12 lipca.

„Bogaty repertuar i większa liczba lokalizacji bezpłatnych pokazów filmowych – to nasz sposób na przyciągnięcie widzów. Jak dotąd sprawdza się świetnie, bo mieszkańcy Warszawy licznie przybywają na wszystkie seanse, bez względu na pogodę” – mówi Adam Warzyszyński, pomysłodawca Filmowej Stolicy Lata.


W ramach cyklu EVERGREENY CANAL+, we wtorki na Polu Mokotowskim, stacja pokazuje swoje najpopularniejsze koprodukcje. 12 lipca przypomnimy fanom kina „Jasminum”. Film Jana Jakuba Kolskiego, który otrzymał aż siedem statuetek Polskiej Akademii Filmowej i został doceniony przez publiczność na festiwalach w Gdyni i Chicago, przeniesie widzów do wyjątkowego świata. „Baśń Kolskiego jest pełna humoru i metafizyki, zapachów i plastycznych obrazów. Dodatkowym walorem filmu jest bez wątpienia znakomita gra aktorska – Gajos, Ferency, Pieczyński czy Błęcka-Kolska to tylko niektóre nazwiska z obsady”– dodaje Agatha Slaby-Bolińska – Rzecznik Prasowy CANAL+.


CANAL+ przypomina również o konkursach, trwających w mediach lokalnych i filmowych. Co tydzień można wygrać upominkowe zestawy, w których znajdują się koce, zegarki, T-shirty i słodkości.


Uwaga! Zabierzmy ze sobą koce. Nawet jeśli nie przydadzą się do rozłożenia na trawie, to przynajmniej ogrzeją, gdy upalny dzień zamieni się w nieco chłodniejszy wieczór. Szczegóły programu, mapki dojazdowe, dodatkowe informacje na stronie internetowej www.FilmowaStolica.pl


Filmowa Stolica Lata składa się z cykli: EVERGREENY CANAL+, Białołęckie Lato Filmowe, Kino Plenerowe na Targówku, Kino Plażowe w Wilanowie, Kino Plenerowe na Żoliborzu, Filmowe Bielany, Kino Plenerowe w Amfiteatrze. Poza tym w ramach warszawskich kin plenerowych realizowane są jeszcze wydarzenia: Kino Plenerowe w Parku Skaryszewskim oraz Ursynowskie Lato Filmowe.


Patronat Honorowy nad Filmową Stolicą Lata przyjęła Prezydent m.st. Warszawy


Sponsorem Filmowej Stolicy Lata jest CANAL +


Partnerami Filmowej Stolicy Lata są: Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy, Dzielnica Bielany m.st. Warszawy, Dzielnica Targówek m.st. Warszawy, Dzielnica Wilanów m.st. Warszawy, Dzielnica Żoliborz m.st. Warszawy, Ośrodek Kultury Wola.


Patronami medialnymi wydarzenia są: TVP3, Radio ESKA, Gazeta Wyborcza, Stroer Infoscreen, Aktivist, Filmweb, EMPiK, Beverly Hills Video, Szorty.pl, Warszawska Szkoła Reklamy /TV Południe.


Wydarzenie Kino Plenerowe w Parku Skaryszewskim jest współfinansowane przez m.st. Warszawa Dzielnica Praga Południe, partnerem wydarzenia jest Centrum Promocji Kultury w dzielnicy Praga Południe.


Wydarzenie Ursynowskie Lato Filmowe jest współfinansowane przez m.st. Warszawa Dzielnica Ursynów.


POLECANE

 

Supernova

SO / 26 WRZEŚNIA / 20:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ND / 27 WRZEŚNIA / 21:35 / CANAL+ FILM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM