POLSKA PREMIERA TELEWIZYJNA „OBURZONYCH” TONY’EGO GATLIFA W CANAL+

cz 8 listopada 2012

16 listopada CANAL+, jako pierwsza telewizja w Polsce, pokaże dokument „Oburzeni” Tony’ego Gatlifa – film o masowych protestach społecznych w Hiszpanii, który wstrząsnął publicznością tegorocznego festiwalu w Berlinie.

W piątek, 16 listopada o 21:00 CANAL+ zaprezentuje „Oburzonych”, głośny film Tony’ego Gatlifa, zdobywcy 2 Cezarów i nagród m.in. na festiwalach w Cannes, Montrealu i Paryżu.
Betty, młoda Afrykanka zostaje wyrzucona u wybrzeży Grecji z łodzi pełnej nielegalnych imigrantów. W poszukiwaniu schronienia podróżuje z jednego kraju do drugiego, aby trafić wreszcie do ogarniętej falą demonstracji Hiszpanii.Film stanowi połączenie dokumentu z fabułą. Historia Betty została stworzona specjalnie na potrzeby filmu, by w sposób reprezentatywny przedstawić losy podobnych do niej imigrantów. To właśnie z jej perspektywy widzowie przyglądają się masowym protestom w Hiszpanii i Grecji zainicjowanym w maju 2011 roku przez hiszpański Ruch Oburzonych. Demonstranci walczyli o odpartyjnienie państwa, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i poprawę sytuacji na rynku pracy.Inspiracją zarówno do powstania Ruchu Oburzonych, jak i samego filmu był esej „Czas oburzenia!” Stephane’a Hessela, francuskiego bojownika ruchu oporu, więźnia KL Buchenwald, dyplomaty, pisarza i aktywisty społecznego.Film, pokazywany premierowo na Berlinale 2012, był jednym z najszerzej dyskutowanych tytułów festiwalu.PREMIERY:

OBURZENI: piątek, 16 listopada 2012, 21:00


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 27 WRZEŚNIA / 15:10 / CANAL+ FAMILY