Kategoria: polskie filmy | film | kler | 7 uczuć

Polskie kino festiwalowe we wrześniu w cyklu "Festiwal w Gdyni w CANAL+"

cz 12 września 2019

W czasie trwania 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, widzowie, nie ruszając się z domu, będą mogli cieszyć się najlepszym polskim kinem festiwalowym, oglądając filmy z zeszłorocznej edycji konkursu.


W ramach cyklu „Festiwal w Gdyni w CANAL+” na ekranie najlepsze aktorskie nazwiska: Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak, Joanna Kulig, Janusz Gajos , Andrzej Chyra, Maciej Stuhr, Marcin Dorociński, Katarzyna Figura i inni. Po raz pierwszy w telewizji do zobaczenia m.in.„Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego i „7 uczuć” Marka Koterskiego.

"Okna, okna" reż. Wojciech Solarz – premiera 16 września o godz. 23:20
Wojtek spędza całe dnie siedząc w leśnej ambonie. Robi to po to, aby z pomocą leśniczych wytropić głuszce plądrujące okoliczne miasteczka i wioski. Kiedy pewnego wieczoru wraca z pracy przez pole, natyka się na niecodzienne zjawisko.
Więcej o filmie TUTAJ.

"Ułaskawienie" reż. Jan Jakub Kolski – premiera 17 września o godz. 20:00
"Ułaskawienie" to bardzo osobisty obraz historii rodziców żołnierza, który zginął po zakończeniu drugiej wojny światowej. Film opowiada o sile i odwadze, jaką wykazali się rodzice w walce o odzyskanie godności i równowagi po stracie najbliższej im osoby.
Więcej o filmie TUTAJ.

"Wilkołak" reż. Adrian Panek – premiera 17 września o godz. 21:40
W 1945 roku z nazistowskiego obozu Gross-Rosen zostają wyzwoleni więźniowie. Wśród nich jest ósemka sierot, których opieki podjęła się dwudziestoletnia Hanka, również była osadzona. Dzieci nie mają się gdzie podziać, więc w opuszczonym pałacu w środku lasu zostaje utworzony dla nich prowizoryczny sierociniec.
Więcej o filmie TUTAJ.

"Autsajder" reż. Adam Sikora – premiera 18 września o godz. 20:00
Franek, student malarstwa, który zupełnie nie interesuje się polityką, zostaje zatrzymany przez patrol milicji. W jego mieszkaniu została odnaleziona teczka z ulotkami opozycji, którą przechowywał dla kolegi. Drobna przysługa skończyła się dla Franka więzieniem.
Więcej o filmie TUTAJ.

"53 wojny" reż. Ewa Bukowska – premiera 18 września o godz. 21:35
Witek jest korespondentem wojennym, a Anka to jego żona, która nieustannie czeka, aż mąż wróci bezpiecznie do domu. Czy nawet tak wielka miłość jest w stanie wytrzymać warunki, w których przyszło im żyć?
Więcej o filmie TUTAJ.


"Fuga" reż. Agnieszka Smoczyńska – premiera 19 września o godz. 20:00
Alicja na własnej skórze doświadczyła zjawiska "fugi", straciła pamięć a jej mózg "zaprogramował się" na nowo. Już nie jest tym kim była przed utratą wspomnień. Kiedy mąż odnajduje ją po dwóch latach nieobecności w domu, ona nie pamięta miłości do męża ani synka, a jej poprzednie życie się jej nie podoba.
Więcej o filmie TUTAJ.

"Eter" reż. Krzysztof Zanussi – premiera 19 września o godz. 21:45
Okres tuż przed I wojną światową. Lekarz zostaje skazany za próbę morderstwa, ale w ostatniej chwili ucieka i zatrudnia się w austro-węgierskiej twierdzy. Zamiast leczyć ludzi, woli się poświęcić eksperymentom z eterem.
Więcej o filmie TUTAJ.


"Juliusz" reż. Aleksander Pietrzak – premiera 20 września o godz. 20:00
W życiu Juliusza nie dzieje się nic specjalnego. Jego największym problemem jest ojciec imprezowicz, który właśnie przeżył drugi zawał serca. Kłopoty nadchodzą, gdy Juliusz poznaje uroczą lekarz weterynarii.
Więcej o filmie TUTAJ.


"7 uczuć" reż. Marek Koterski – premiera 20 września o godz. 21:40
Wielki powrót Marka Koterskiego i postaci Adasia Miauczyńskiego. Adaś powraca do czasów swojego dzieciństwa ponieważ ma problem z nazywaniem towarzyszących mu emocji w swoim dorosłym życiu.
Więcej o filmie TUTAJ.


"Kler" reż. Wojciech Smarzowski – premiera 22 września o godz. 21:45
Jeden z największych przebojów frekwencyjnych (i kasowych) w historii polskiego kina. „Kler” to historia trzech księży, których drogi łączą się ponownie przy okazji wydarzenia, które będzie miało wpływ na życie każdego z nich.
Więcej o filmie TUTAJ.

POLECANE

 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 27 WRZEŚNIA / 15:10 / CANAL+ FAMILY
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM