Powrót kultowych mutantów. „Wojownicze żółwie ninja” po raz pierwszy w telewizji, tylko w CANAL+

cz 16 kwietnia 2015

CANAL+ zaprasza - w ramach cyklu filmów o superbohaterach - na „Wojownicze Żółwie Ninja”, czyli najnowszą odsłonę przygód kultowych gadzich braci-mutantów.

Jednym z producentów filmu jest Michael Bay (reż: „Transformers”, „Armageddon” czy „Pearl Harbor”). W obsadzie znaleźli się m.in. Megan Fox, Will Arnett i Whoopi Goldberg. Polska premiera telewizyjna „Wojowniczych żółwi ninja” w sobotę, 25 kwietnia, o 21:00, tylko w CANAL+.Każde szanujące się miasto ma swoich superbohaterów. Obrońcami Nowego Jorku są cztery zmutowane żółwie ninja. Gdy amerykańska metropolia jest zagrożona, do akcji wkraczają nieustraszone, zabawne i jedyne w swoim rodzaju „turtlesy”! „Wojownicze żółwie ninja” w reżyserii Jonathana Liebesmana to czwarty fabularny film o bohaterskich żółwiach. Jego kinowa premiera zbiegła się w czasie z 30. rocznicą publikacji pierwszego komiksu o przygodach braci-mutantów wydanego nakładem Mirage Studios. Przez trzy dekady o żółwiach ninja powstały – oprócz wielu seriali (animowanych i jednego aktorskiego) cztery filmy fabularne i dwa animowane.Jednym z producentów „Wojowniczych żółwi ninja” jest mistrz kina akcji Michael Bay, stojący za sukcesem takich hitów jak: seria filmów o „Transformers”, „Armageddon” czy serial „Piraci”. Bay niczym król Midas zamienia w złoto każde przedsięwzięcie, w które się zaangażuje. Nie inaczej było tym razem. Produkcja jest najbardziej dochodowym projektem w historii żółwi ninja. Na rok 2016 zapowiedziano sequel filmu z Bayem jako producentem. W obsadzie ponownie znajdą się Megan Fox oraz pięciokrotnie nominowany do nagrody Emmy Will Arnett.„WOJOWNICZE ZÓŁWIE NINJA” - CIEKAWE FAKTY:

Przy tworzeniu twarzy bohaterów filmu specjaliści inspirowali się aktorami: Russellem Crowe’em (Leonardo), Clintem Eastwoodem (Rafaello), Leonardem Nimoyem (Donatello), Billem Murrayem (Michelangelo) i Toshiro Mifune (Splinter).

Charaktery żółwi zostały zaczerpnięte z serialu animowanego (2003-2010): Leonardo jest samurajem, Rafaello brutalnym wojownikiem, Michaelangelo punkiem, a Donatello wynalazcą.

W oryginalnej wersji językowej Leonarda dubbinguje Johnny Knoxville, czyli jeden z członków programu MTV „Jackass”.

Klakson w vanie, którym poruszają się żółwie to motyw muzyczny z pierwszej kreskówki „Wojownicze Żółwie Ninja” z 1987 roku.

POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

PN / 21 WRZEŚNIA / 07:45 / CANAL+ PREMIUM