PREMIERA TELEWIZYJNA „W CIEMNOŚCI” AGNIESZKI HOLLAND W CANAL+

cz 23 lutego 2012

CANAL+ jako pierwsza telewizja w Polsce pokaże nominowany do OSCARA® 2012 film Agnieszki Holland „W ciemności".

Wierzyliśmy w ten projekt od samego początku. Już na etapie scenariusza zapewniliśmy CANAL+ licencję telewizyjną, aby to nasi widzowie obejrzeli go jako pierwsi w Polsce – mówi Beata Ryczkowska, Dyrektor Pionu Programowego spółki CANAL+ Cyfrowy. Jako koproducenta blisko 160 polskich filmów cieszą nas sukcesy rodzimych twórców, zwłaszcza gdy są doceniani na arenie międzynarodowej. Nominacja do OSCARA to wielkie wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy Agnieszce Holland i całej ekipie filmu - dodała Ryczkowska.


„W ciemności" to koprodukcja polsko-niemiecko-kanadyjska. Film jest opartą na faktach historią Polaka Leopolda Sochy (w tej roli Robert Więckiewicz), który podczas II wojny światowej przez ponad rok pomagał grupie Żydów z lwowskiego getta ukrywać się w miejskich kanałach. Początkowo żądał zapłaty, z czasem postanowił działać bezinteresownie, ryzykując przy tym życiem własnym i rodziny. W obsadzie „W ciemności”, oprócz Więckiewicza, znaleźli się m.in. Kinga Preis, Agnieszka Grochowska, Benno Furmann i Marcin Bosak. Autorką zdjęć jest Jolanta Dylewska.


„W ciemności" to trzeci film Agnieszki Holland, który walczy o OSCARA. W 1992 doceniono jej scenariusz do „Europa, Europa”, a w 1986 nominowano w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny reżyserowane przez nią, a wyprodukowane w RFN „Gorzkie żniwa".


CANAL+ jako jedyna polska stacja telewizyjna przeprowadzi transmisję z tegorocznej, 84. ceremonii rozdania OSCARÓW, która rozpocznie się w nocy z 26 na 27 lutego o 2:30. Poprzedzi ją półgodzinna relacja na żywo z czerwonego dywanu. Wcześniej, o 1:30 obecna w Hollywood ekipa stacji połączy się z „Oscarowym studiem” w Warszawie, by na gorąco komentować wydarzenia. Studio CANAL+ w Hollywood poprowadzi Agnieszka Egeman, dziennikarka stacji i szefowa redakcji filmowej, która podczas połączenia z „Oscarowym studiem” w Warszawie zrelacjonuje przebieg zdarzeń i zaprezentuje krótki reportaż z pobytu w Los Angeles ekipy filmu „W ciemności”. Z kolei w Warszawie, w programie realizowanym w 3D i emitowanym równolegle w CANAL+ 3D, Kuba Mikurda, współredaktor „Aktualności filmowych" CANAL+ oraz Michał Oleszczyk, dziennikarz polskiej i anglojęzycznej prasy filmowej i oficjalny korespondent Rogera Eberta, wraz z gośćmi zaproszonymi do studia będą rozmawiać o bohaterach tegorocznej uroczystości.


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

PN / 21 WRZEŚNIA / 07:45 / CANAL+ PREMIUM