Premierowy sezon serialu „Wersal. Prawo krwi” w maju w CANAL+

wt 24 kwietnia 2018

Francuski król Ludwik XIV powraca w finałowym, trzecim sezonie serialu „Wersal. Prawo krwi” („Versailles 3”).

Historyczna ekranizacja powstania Pałacu Wersalskiego i budzącego kontrowersje życia Króla Słońce podbiły serca widzów fantazyjnymi intrygami, manipulacjami i prowokacjami. Finał najdroższego francuskiego serialu wszech czasów po raz pierwszy w telewizji, tylko w CANAL+.

W 1667 roku, 28-letni Ludwik XIV (George Blagden) oficjalnie rozpoczął swoje rządy we Francji. Nie czując się pewnie w Paryżu, zbudował największy pałac na świecie w podparyskim Wersalu. Miejsce to, stało się nie tylko jego wizytówką, ale przede wszystkim miejscem, pozwalającym na kontrolę zarówno przyjaciół, jak i wrogów. Po znaczącym zwycięstwie nad Holandią, władca Francji postanawia całkowicie podporządkować sobie kraj i ogłosić się wysłannikiem Boga. Jednak jego plany napotykają opór mieszkańców, którzy dotknięci wojną, głodni i zmęczeni mają dość płacenia podatków. Problemy rodzą się również w pałacu, ponieważ Madame de Maintenon – faworyta Króla Słońce, zaczyna popychać go w kierunku absolutyzmu. To z kolei niepokoi szlachtę i rząd, którzy postanawiają działać.

Czy któryś władca w dziejach Europy jednocześnie tak kochał walkę i salony? Złoto spływa krwią i patrzy się na to, jak na „House of Cards”, albo współczesną grę polityczną w Brukseli. Bo to bardzo nowoczesny serial o Wersalu, co wcale nie było takie oczywiste – wyplątać z tych barokowych zdobień prawdziwe emocje
cudkultury.pl

Trzeci sezon serialu „Wersal. Prawo krwi” w każdy czwartek od 10 maja, o 21:00 w CANAL+. Emisja po 2 odcinki.

Czytaj więcej o serialu „Wersal. Prawo krwi” sezon 3.

POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

PN / 21 WRZEŚNIA / 08:45 / CANAL+1