PROSZĘ PAŃSTWA, OTO MIŚ - „TED”, CZYLI NAJWIĘKSZY ŁOBUZ WŚRÓD PLUSZAKÓW W CANAL+

cz 21 listopada 2013

W ostatnią sobotę listopada CANAL+ pokaże premierowo „Teda” - najbardziej dochodową komedię dla dorosłych wszech czasów. W tytułową rolę niepoprawnego miśka wcielił się scenarzysta i reżyser filmu - Seth MacFarlane, znany jako twórca serialu „Głowa rodziny”. Towarzyszą mu Mark Wahlberg i Mila Kunis.

W sobotę 30 listopada o 21:00 CANAL+ wyemituje niepoprawną, pełną humoru balansującego na krawędzi przyzwoitości komedię Setha MacFarlane’a „Ted”. Mark Wahlberg wciela się w niej w Johna Bennetta, którego życzenie z dzieciństwa sprawia, że ożywa jego ukochany pluszowy miś, Ted. Problem polega na tym, że przysparzający wieczne kłopoty, niesforny, wulgarny i cyniczny pluszak 30 lat później nie chce opuścić Johna, ku rosnącej irytacji jego dziewczyny Lori (w tej roli Mila Kunis). Film osiągnął gigantyczny sukces kasowy, plasując się na pierwszym miejscu komedii dla dorosłych (R-rated) wszech czasów.


„Ted” miał być początkowo serialem animowanym, tak jak „Głowa rodziny", seria autorstwa Setha MacFarlane’a, która stała się jego wielkim sukcesem. MacFarlane, który jako aktor specjalizuje się m.in. w dubbingu, doszedł jednak do wniosku, że jego pomysł i specyficzne poczucie humoru sprawdzą się lepiej na dużym ekranie, szczególnie w czasach, kiedy animacja komputerowa i efekty wizualne dają nieograniczone możliwości. Zwrócił się więc o pomoc w napisaniu scenariusza do współautorów „Głowy rodziny” Aleca Sulkina i Wellesleya Wilda. Wspólnie stworzyli opowieść zgrabnie łączącą żywą akcję z animacją komputerową.


W tytułową rolę wcielił się sam MacFarlane, dla którego przygotowano specjalny kostium sterowany przy użyciu techniki motion-capture. Na planie reżyser zgromadził plejadę gwiazd. U boku Wahlberga wystąpiła Mila Kunis jako wyjątkowo wyrozumiała dziewczyna Johna. Parze towarzyszy Giovanni Ribisi jako Donny - facet, który pragnie spełnić marzenie z dzieciństwa i także mieć własnego Teda. Jedną z byłych dziewczyn misia gra wielokrotna laureatka nagrody Grammy Norah Jones, a funkcję narratora pełni uznany aktor Patrick Stewart, znany z takich filmów, jak „X-Men” czy „Star Trek: Następne pokolenie”.


Napisana przez MacFarlane’a do filmu piosenka „Everybody Needs A Best Friend" (muzyka: Walter Murphy) walczyła o OSCARA®. Została jednak pokonana przez „Skyfall" - utwór, który w najnowszym filmie o Bondzie zaśpiewała Adele.


Seth MacFarlane potwierdził, że powstanie „Ted 2", który trafi do kin w kwietniu 2015 roku. Fabuła sequela nie jest znana, wiadomo jednak, że Mark Wahlberg powróci w roli Johna Bennetta, a Ted ponownie przemówi głosem MacFarlane'a.


POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM