RELACJA Z NOCY CEZARÓW 2011 W CANAL+

śr 9 lutego 2011

W sobotę, 26 lutego 2011 o 20:00, CANAL+ pokaże relację z tegorocznej gali wręczenia francuskich nagród filmowych Cezarów. Bezpośrednio po niej o 21:40 stacja przypomni „Proroka” w reżyserii Jacques’a Audiarda.


Nagrody Francuskiej Akademii Filmowej (L’Academie des Arts et Techniques du Cinema) są przyznawane filmom, których data premiery przypada na rok poprzedzający ceremonię. Obecnie odbywa się ona w każdą ostatnią sobotę lutego w Théatre du Châtelet w Paryżu. CANAL+ co rok relacjonuje tę uroczystość.

W tym roku największe szanse na statuetki ma zdobywca Grand Prix na ostatnim festiwalu w Cannes - „Ludzie Boga” w reżyserii Xaviera Beauvoisa. Ten kameralny dramat oparty na prawdziwej historii mnichów z klasztoru w Algierii zdobył aż 11 na 21 możliwych nominacji. W 8 kategoriach zostały nominowane: „Księżniczka Montpensier” Bertranda Taverniera, „Gainsbourg” Joann Sfar oraz ostatni jak dotąd film Romana Polańskiego „Autor Widmo”, który widzowie CANAL+ będą mogli zobaczyć już w kwietniu. Trzy nominacje (najlepsza reżyseria, aktor – nadzieja kina: Édgar Ramírez, montaż) otrzymał „Carlos”, czyli kinowa wersja koprodukowanego przez CANAL+ i nagrodzonego Złotym Globem miniserialu w reżyserii Oliviera Assayasa. Film ten CANAL+ pokaże już w marcu.Bezpośrednio po relacji z Nocy Cezarów, 26 lutego o 21:40, CANAL+ przypomni triumfujący podczas ubiegłorocznej gali film „Prorok”. Nominowany m.in. do Oscara, Złotego Globu i Europejskiej Nagrody Filmowej dramat Jacques’a Audiarda zdobył wówczas aż 13 nominacji do Cezara, w tym 9 wygranych.


POLECANE

 

Król złodziei

SO / 8 SIERPNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Maiden

ND / 9 SIERPNIA / 13:30 / CANAL+ DOKUMENT