RUSZAJĄ SUPERDESERY CANAL+

śr 31 października 2012

CANAL+ I FUNDACJA ROZWOJU SZTUKI FILMOWEJ ZAPRASZAJĄ NA BEZPŁATNE POKAZY FILMOWE W CAŁEJ POLSCE


5 listopada rozpoczną się Pokazy Szortów 2012. Pierwsza projekcja odbędzie się w warszawskim klubie Znajomi Znajomych o godz. 19.00. Pokazy otworzą SUPERDESERY CANAL+, czyli siedem najciekawszych produkcji krótkometrażowych wyselekcjonowanych przez stację.


Ogólnopolskie Pokazy Szortów 2012, organizowane przez Fundację Rozwoju Sztuki Filmowej i CANAL+ odbędą się w trzydziestu dwóch lokalizacjach w całej Polsce i potrwają od listopada do grudnia. Filmy zostały wyłonione z ponad 200 propozycji nadesłanych z całego świata. W sumie wyświetlonych zostanie 21 tytułów z 14 krajów. Na filmowe menu imprezy złożą się trzy części: „Aperitif”, „Main course” i „SuperDesery CANAL+”. W ramach tego cyklu zostaną wyświetlone m.in. takie filmy, jak: „Bożek miłości” nagrodzony Oscarem 2011 dla najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego, „Żuk Eaglemana” wyróżniony w 2011 roku BAFTA Award oraz nagrodą krytyków w Clermont-Ferrand, „Parada Rożowości”, „Niezwykły zbieg okoliczności” i „Wywiad”.


Przez cały czas trwania SZORTÓW 2012 publiczność może głosować na ulubiony film, który otrzyma tytuł „POLISH AUDIENCE AWARD”.


Dla miłośników krótkiego metrażu CANAL+ przygotował słodkie niespodzianki i konkursy z nagrodami w mediach lokalnych i w serwisach internetowych.


Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.


Lista miast i ośrodków, w których odbędą się projekcje oraz pełen harmonogram pokazów znajduje się na stronie www.Pokazy.Szorty.pl i facebooku www.facebook.com/pokazyszortow


POLECANE

 

Król złodziei

SO / 8 SIERPNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Maiden

ND / 9 SIERPNIA / 13:30 / CANAL+ DOKUMENT