SENSACYJNY GRUDZIEŃ W CANAL+

wt 3 grudnia 2013

Tom Cruise jako „Jack Reacher”, Liam Neeson w „Uprowadzonej 2”, Brad Pitt w „Zabić, jak to łatwo powiedzieć”, Jake Gyllenhaal i Michael Peña w „Bogach ulicy” – gwiazdy kina w swoich najtwardszych wcieleniach już w grudniu w CANAL+.

Jednym z największych hitów grudnia będzie „Jack Reacher: Jednym strzałem” (premiera: CANAL+, 28 grudnia),adaptacja powieści Brytyjczyka Jima Granta, który wydaje książki pod pseudonimem Lee Child. Tom Cruise, będący właścicielem praw do ekranizacji powieści pisarza, wciela się w tytułowego Jacka Reachera, byłego oficera Żandarmerii Wojskowej, który po odejściu z wojska prowadzi żywot włóczęgi. W „Jednym strzale” Reacher podejmuje się wyjaśnienia sprawy byłego strzelca wyborowego Jamesa Barra, który zostaje oskarżony o zastrzelenie pięciu osób.
Tego samego dnia (28 grudnia) w CANAL+ Film widzowie będą mogli zobaczyć Brada Pitta i zmarłego w tym roku Jamesa Gandolfiniego jako duet płatnych zabójców w thrillerze „Zabić, jak to łatwo powiedzieć”. Jackie i Mickey mają odzyskać pieniądze skradzione podczas mafijnej gry w pokera i przykładnie ukarać złodziei za ten wyjątkowo zuchwały czyn. Niezawodnego Jackiego zatrudnia mafioso, w którego wciela się Ray Liotta.


Premierą, która z pewnością ucieszy miłośników sensacji w hollywoodzkim stylu będzie firmowana przez Luca Bessona francuska produkcja „Uprowadzona 2” (premiera: CANAL+, 14 grudnia). Liam Neeson powraca jako agent Bryan Mills, któremu albańscy bandyci niegdyś uprowadzili córkę. Teraz ojciec jednego ze zlikwidowanych wówczas kryminalistów postanawia się zemścić i porywa Milllsa wraz z żoną. Na szczęście na wolności pozostaje ich córka, która pomaga ojcu wydostać się z niewoli. Pozostaje jeszcze uratowanie żony, ale to dla Millsa żaden problem, gdyż skuteczna eliminacja wrogów przychodzi mu mimo upływu lat, z wielką łatwością.Mocnym i wyjątkowo realistycznym filmem w grudniowej ofercie CANAL+ są „Bogowie ulicy” z Jake’iem Gyllenhaalem i Michaelem Peña w rolach policjantów - przyjaciół, którzy wplątują się w walkę na śmierć i życie z gangiem narkotykowym (premiera: CANAL+, 13 grudnia). Jak mówił Gyllenhaal: „widz może się poczuć, jakby siedział w policyjnym wozie i z bardzo bliska obserwował relacje dwóch partnerów”. Efekt ten reżyser osiągnął dzięki montażowi zdjęć z tradycyjnych kamer filmowych, monitoringu oraz minikamer przypiętych do mundurów policjantów.Prace brytyjskich gliniarzy, którzy również przekraczają granice prawa w imię skuteczności, widzowie CANAL+ będą mogli obejrzeć w stylowym policyjnym thrillerze „Lotna brygada” (premiera: CANAL+ Film, 10 grudnia). Jest to świetnie zrealizowana i zagrana, uwspółcześniona adaptacja popularnego w latach 70. brytyjskiego serialu kryminalnego. W „Lotnej brygadzie” można zobaczyć Raya Winstone’a („Beowulf”, „Infiltracja”) w roli doświadczonego, krnąbrnego detektywa. Na planie towarzyszą mu m.in. Damian Lewis (serial „Homeland”) i londyński raper Ben Drew, znany jako Plan B.Miłośnicy mocnego kina nie powinni także przegapić takich grudniowych premier, jak „Człowiek z Cold Rock” z Jessiką Biel (premiera: CANAL+, 6 grudnia), „Wyścig śmierci 3: Piekło” (premiera: CANAL+, 9 grudnia) z Luke’iem Gossem, „Bitwa potępionych” z Dolphem Lundgrenem (premiera: CANAL+ Family2, 5 grudnia) czy rosyjski thriller z Rutgerem Hauerem, Pawłem Delągiem i Michaelem Madsenem „Klucz salamandry” (premiera: CANAL+, 16 grudnia).Na kanałach rodziny CANAL+ składających się na ekskluzywną ofertę premium platformy nc+ można oglądać ponad 500 wyselekcjonowanych premier filmowych rocznie.


POLECANE

 

Supernova

SO / 26 WRZEŚNIA / 20:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ND / 27 WRZEŚNIA / 21:35 / CANAL+ FILM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM