SŁAWA, ANONIMOWOŚĆ I MARZENIA W PAŹDZIERNIKOWYCH DOKUMENTACH CANAL+

so 15 września 2012

Michael Jackson widziany oczami najbliższych i anonimowi hakerzy są bohaterami dwóch dokumentalnych hitów października w CANAL+. Stacja pokaże także premierowo dwa polskie dokumenty: „Jorcajt” i „Gdzie jest Sonia?” oraz filmy o marzeniach: byłego mistrza tańca latynoamerykańskiego, nastoletnich modelek i japońskiej pianistki.


W poniedziałek 1 października, w ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki, CANAL+ zaprasza na prapremierę dokumentu „Michael Jackson - Życie ikony”. Film - stworzony przez Davida Gesta, bliskiego przyjaciela zmarłego w 2009 roku artysty - to portret Króla Popu naszkicowany przez członków jego najbliższej rodziny: matkę Katherine, brata Tito i siostrę Rebbie. Dokument zawiera archiwalne nagrania i ekskluzywne wywiady ze znanymi przyjaciółmi piosenkarza, takimi jak: Smokey Robinson, Dionne Warwick, Nick Ashford i Valerie Simpson.


W piątek, 19 października stacja zabierze widzów w podróż po świecie hakerów i internetowych aktywistów, nazywanych często cyfrowymi terrorystami. „Anonymous. Historia haktywizmu” opowiada o tytułowej, nieformalnej grupie internautów, stających w obronie wolności osobistej, w tym szczególnie wolności słowa. O ich sile przekonały się takie firmy i organizacje, jak Sony i Kościół scjentologiczny, a także Visa i Mastercard, które utrudniały finansowanie portalu Wikileaks.


Dokumentalny październik w CANAL+ to także podwójny akcent polski. Już 1 października widzowie zobaczą premierowo „Jorcajt” w reżyserii Zuzanny Solkiewicz – refleksyjną opowieść o pobożnym żydzie Meirze Moszkowiczu z Izraela, który co rok odwiedza grób swojego mistrza w polskich Gorlicach, a każda wizyta jest okazją do przemyśleń nad wiarą, miłością i radością z życia. Trzy tygodnie później, 22 października, CANAL+ pokaże film „Gdzie jest Sonia?” w reżyserii Radki Franczak, opowiadający o zakonnicy z prawosławnego klasztoru, której pasją jest malowanie ikon.


Historię powrotu do zawodu byłego mistrza świata w tańcu latynoamerykańskim widzowie poznają w poniedziałek, 8 października w dokumencie „Mistrz tańca powraca”. Po 10 latach od rozstania z parkietem i wieloletnią partnerką w tańcu i życiu Slavik Kryklyvy próbuje na nowo odnaleźć się w swoim żywiole. Kamera obserwuje jego żmudne i często bolesne treningi oraz relacje z młodszą o 10 lat partnerującą mu tancerką.


Z kolei w poniedziałek, 15 października CANAL+ zaprezentuje „Modelkę” – film o brutalnej rzeczywistości modelingu nastolatek. Twórcy pokazują historię 13-letniej Nadii z Nowosybirska, która, chcąc uciec od biedy, podpisuje kontrakt i wyjeżdża do Tokio, gdzie czeka na nią inny świat od tego, którego się spodziewała.


W poniedziałek, 29 października CANAL+ wyemituje docenione na festiwalach w Lipsku i Amsterdamie „Wodne dzieci”. Zjawiskowo piękny dokument, który przez pryzmat japońskiej kultury zgłębia problem niepłodności i kobiecej seksualności. Punktem wyjścia dla twórców filmu jest sytuacja holenderskiej pianistki japońskiego pochodzenia Tomoko Mukaiyamy, która uzmysławia sobie, że z powodu zaawansowanego wieku nie będzie mogła mieć dzieci.


W sobotnie popołudnia na antenie CANAL+ nie zabraknie przyrodniczych serii dokumentalnych. 14 października, tydzień po emisji ostatniego odcinka „Wysp Kanaryjskich”, CANAL+ rozpocznie emisję trzyodcinkowej serii „Raj dla ptaków”.


PREMIERY:


MICHAEL JACKSON - ŻYCIE IKONY: poniedziałek, 1 października 2012

JORCAJT: poniedziałek, 1 października 2012

MISTRZ TAŃCA POWRACA: poniedziałek, 8 października 2012

RAJ DLA PTAKÓW: od soboty, 13 października 2012

MODELKA: poniedziałek, 15 października 2012

ANONYMOUS. HISTORIA HAKTYWIZMU: piątek, 19 października 2012

GDZIE JEST SONIA?: poniedziałek, 22 października 2012

WODNE DZIECI: poniedziałek, 29 października 2012POLECANE

 

Król złodziei

SO / 8 SIERPNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Maiden

ND / 9 SIERPNIA / 13:30 / CANAL+ DOKUMENT