Kategoria: żużel

START NOWEGO SEZONU GRAND PRIX NA ŻUŻLU W CANAL+

pt 16 marca 2012

31 marca CANAL+ wznawia transmisje z żużlowego cyklu Grand Prix. Nowy sezon po raz pierwszy w historii zostanie zainaugurowany w Nowej Zelandii. Tegoroczne zmagania najlepszych zawodników świata na Antypodach, a także m.in. w Wielkiej Brytanii, Szwecji i Polsce będzie można oglądać wyłącznie w CANAL+.


W ostatnią sobotę marca miłośnicy żużla na nowo będą mogli emocjonować się walką o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Turniejem w Auckland w Nowej Zelandii zostanie zainaugurowany kolejny sezon żużlowego cyklu Grand Prix. Po raz pierwszy w historii światowa czołówka powalczy o pierwsze punkty właśnie na Antypodach. Do walki, obok broniącego tytułu mistrzowskiego Grega Hancocka stanie cała światowa czołówka. Polskimi kandydatami do najwyższych miejsc będą: Mistrz Świata z 2010 roku Tomasz Gollob i brązowy medalista ubiegłorocznego cyklu Jarosław Hampel.



Tylko w CANAL+ widzowie będą mogli obejrzeć na żywo relacje z wszystkich zawodów Grand Prix w sezonie 2012. Część transmisji prezentowanych będzie w technologii High Definition. Dodatkowo, wszystkie zawody odbywające się w Polsce, a także w Czechach i Chorwacji będą realizowane przez polski CANAL+.

Zdobywca trofeum w sezonie 2012 zostanie wyłoniony po 12 turniejach. W tym roku aż trzykrotnie zawody Grand Prix odbywać się będą w naszym kraju. Na początek, 28 kwietnia w Lesznie, 23 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim i na koniec całego sezonu 6 października w Toruniu.

W każdym z tegorocznych turniejów Grand Prix kibice zobaczą piętnastu czołowych żużlowców świata. Dodatkowo, wszystkie zawody zostaną każdorazowo uzupełnione o jednego kierowcę, któremu przyznana zostanie tzw. „dzika karta”.

Kalendarz Grand Prix 2012:

31.03 - Grand Prix Nowej Zelandii - Auckland

28.04 - Grand Prix Europy - Leszno

12.05 - Grand Prix Czech - Praga

26.05 - Grand Prix Szwecji - Goeteborg

9.06 - Grand Prix Danii - Kopenhaga

23.06 - Grand Prix Polski - Gorzów Wielkopolski

28.07 - Grand Prix Chorwacji - Gorican

11.08 - Grand Prix Włoch - Terenzano

25.08 - Grand Prix Wielkiej Brytanii - Cardiff

8.09 - Grand Prix Skandynawii - Malilla

22.09 - Grand Prix Nordyckie - Vojens

6.10 - Grand Prix Polski - Toruń

POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM