Superbohaterowie w superfilmach - Kinowe hity po raz pierwszy w telewizji. Tylko w CANAL+

wt 31 marca 2015

W kwietniu CANAL+ zaprasza na premiery telewizyjne przebojów kinowych o superbohaterach.


W kwietniu CANAL+ zaprasza na premiery telewizyjne przebojów kinowych o superbohaterach. Wyprodukowane przez Michaela Baya „Transformers: Wiek zagłady” i „Wojownicze żółwie ninja” trafiły na ekrany kin dzięki kultowym zabawkom oraz z kart komiksów. Innym z filmów jest oparty na samurajskiej legendzie „47 roninów”. „Niezgodna” z kolei stanowi najnowszy typ produkcji o bohaterach, która inspirację znalazła w powieści dla młodzieży. Wśród wykonawców widzowie zobaczą znane twarze, takie jak: Megan Fox, Keanu Reeves, Kate Winslet i Mark Wahlberg, ale również nowe pokolenie filmowych gwiazd, czyli Shailene Woodley, Theo Jamesa czy Milesa Tellera. Premiery w kolejne weekendy kwietnia, o 21:00, tylko w CANAL+.


Ludzie od zarania dziejów potrzebowali opiekunów, którzy stanowiliby dla nich niedościgniony wzór bohaterstwa, honoru czy poświęcenia. Kiedyś byli to mitologiczni herosi, potem średniowieczni rycerze, dziś ich miejsce zajmują superbohaterowie. Ci najbardziej znani, np. X-Meni narodzili się na kartach komiksów Marvela. Wydawnictwo nie ma jednak monopolu na herosów. Dowodem na to są bohaterowie kwietniowych premier CANAL+.


Jako pierwsze zaprezentują się Autoboty i Deceptikony w filmie „Transformers: Wiek zagłady” Michaela Baya. W czwartej części serii następuje zmiana głównego aktora. Shię LaBeoufa zastąpił Mark Wahlberg (Cade Yeager). Ludzie wypowiedzieli sojusz Autobotom, a wręcz polują na nie starając się rozwikłać zagadkę ich technologii. Cade przez przypadek znajduje dowódcę Autobotów i razem z nim staje do walki z powracającymi na Ziemię Deceptikonami. Film, który jest najbardziej spektakularnym z serii, przyniósł 1,1 mld dolarów przychodu.


Historia „47 roninów” to jedna z najważniejszych narodowych legend Japonii, sięgająca początku XVIII w. Samurajowie z Ako, którzy pomścili śmierć swojego pana uosabiają bezgraniczną lojalność i oddanie. W widowiskowym filmie debiutującego za kamerą Carla Rinscha oryginalna historia została wzbogacona dodatkowymi wątkami i postaciami fantasy. Gwiazdą produkcji jest Keanu Reeves. Widzowie zobaczą też najbardziej popularnych japońskich aktorów, takich jak Hiroyuki Sanada („Wolverine”, „Ostatni samuraj”) i Min Tanaka („Samuraj – Zmierzch”).


Podczas gdy w kinach w Polsce i na świecie rekordy popularności bije „Zbuntowana”, CANAL+ zaprasza na telewizyjną premierę „Niezgodnej". Jest to pierwsza część adaptacji wydanej w 2011 roku powieści autorstwa Veroniki Roth. Bohaterką filmowej i literackiej sagi jest nastolatka Tris, która ma zbyt złożoną osobowość, żeby dopasować się do sztucznie wykreowanej struktury społeczeństwa przyszłości. Dziewczyna podejrzewając, że system zagraża ludziom, których kocha buntuje się, doprowadzając do rozpadu istniejącego porządku. Wiele pochwał za tytułową rolę zebrała Shailene Woodley, znana dotychczas ze wzruszającego dramatu „Gwiazd naszych wina”. Partneruje jej Theo James („Underworld: Przebudzenie”), Jai Courtney („Szklana pułapka 5”), a także Miles Teller, który zagrał główną rolę w nagrodzonym trzema Oscarami® 2015 „Whiplash”. Młode gwiazdy na planie wspierają doświadczone aktorki Kate Winslet i Ashley Judd.


Kwietniowy przegląd filmów o superbohaterach w CANAL+ zamknie kolejna produkcja mistrza widowiskowego kina akcji Michaela Baya. „Wojownicze żółwie ninja” w reżyserii Jonathana Liebesmana to piąta odsłona przygód zmutowanych braci, którzy pod przewodnictwem szczura Splintera walczą z bezwzględnym Shredderem. Postacie, które pojawiły się w 1984 roku na kartach komiksu, narodziły się w głowie Kevina Eastmana i Petera Lairda, by zawładnąć na całe dziesięciolecia wyobraźnią młodych ludzi. W najnowszej części ich twarze przypominają rysami znanych aktorów: Russella Crowe’a, Clinta Eastwooda, Billa Murraya oraz zmarłego niedawno Leonarda Nimoya. Megan Fox, która zagrała April O'Neil współpracowała wcześniej z Michaelem Bayem przy dwóch częściach serii „Transformers”.
POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

SO / 19 WRZEŚNIA / 02:00 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 20 WRZEŚNIA / 10:15 / CANAL+ PREMIUM