Kategoria: polskie filmy | film | kler | polityka

Sylwester po polsku w CANAL+

pt 27 grudnia 2019

W tym roku w CANAL+ szampańską zabawę na Sylwestra zapewnią nam wyborne polskie filmy i seriale. Zaczynamy już o 20:00 najgłośniejszą produkcją ostatnich lat, czyli filmem „Kler” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!


Godz. 20:00 – Kler


Największy przebój w karierze Wojtka Smarzowskiego i najgłośniejszy polski film dekady. „Kler” to historia trzech księży, których drogi łączą się ponownie przy okazji wydarzenia, które będzie miało na nich wielki wpływ. W obsadzie plejada gwiazd: Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Janusz Gajos, Joanna Kulig, Jacek Braciak i inni.

Więcej o filmie "Kler" można przeczytać TUTAJ.

Godz. 22:10 - Miniserial Polityka

Czteroodcinkowa miniseria „Polityka” to rozszerzona wersja kinowego hitu Patryka Vegi pod tym samym tytułem. Tym razem, jak sam tytuł wskazuje, reżyser przygląda się politycznej kaście w naszym kraju. Także i w tym przypadku mamy do czynienia z fantastyczną obsadą. Są to m.in. Andrzej Grabowski, Daniel Olbrychski, Ewa Kasprzyk, Zbigniew Zamachowski, Janusz Chabior i Antoni Królikowski.

Więcej o miniserialu „Polityka” znajdziecie TUTAJ.

Godz. 1:15 - Miłość jest wszystkim


Jeśli w Sylwestra nadal jesteście myślami w atmosferze świątecznej to komedia „Miłość jest wszystkim” będzie jak znalazł. Akcja filmu rozgrywa się w pięknym Gdańsku w czasie gdy ludzie przygotowują się właśnie do Świąt. W rolach głównych zobaczymy m.in. Agnieszkę Grochowską, Mateusza Damięckiego, Olafa Lubaszenko, Joannę Kulig i Julię Wyszyńską.

Więcej o filmie „Miłość jest wszystkim” znajdziecie TUTAJ.

Godz. 3:30 - Pech to nie grzech


Kolejna przyjemna polska komedia, tym razem już bez świątecznej otoczki. Reżyseruje Ryszard Zatorski, a w rolach głównych Maria Dębska, Mikołaj Roznerski, Barbara Kurdej-Szatan oraz Anna Dereszowska. Młode małżeństwo zakłada się, że ich wspólna znajoma Natalia w ciągu trzech miesięcy nie zakocha się, ani z nikim się nie zwiąże. Natalia w ramach odwetu za zakład wplątuje się w romantyczną intrygę.

Więcej o filmie "Pech to nie grzech" znajdziecie TUTAJ.

Godz. 4:50 – Pisarze. Serial na krótko


"Pisarze. Serial na krótko", to seria kilkuminutowych odcinków, z których każdy opowiada zupełnie inną, podsyconą wysokiej próby humorem historię. W rolach głównych Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka. Scenariusze do odcinków pierwszego sezonu serialu napisali m.in. Krzysztof Varga, Jakub Żulczyk, Dorota Masłowska i Katarzyna Nosowska.

Więcej o serii "Pisarze. Serial na krótko" znajdziecie TUTAJ.

POLECANE

 

Parasite

SO / 4 LIPCA / 21:35 / CANAL+ 4K
 

Ból i blask

PT / 3 LIPCA / 23:30 / CANAL+ FAMILY
 

Legiony

SO / 4 LIPCA / 00:55 / CANAL+ FILM