TANECZNY SPEKTAKL, FASCYNUJĄCE PODRÓŻE I TAJEMNICE ZWIERZĄT - PREMIEROWE DOKUMENTY W CANAL+ 3D

cz 23 sierpnia 2012

We wrześniu CANAL+ 3D zaprasza na premierowe emisje wyjątkowych produkcji: nominowaną do Oscara® 2012 biografię charyzmatycznej tancerki pt. „Pina”, dwie serie dokumentalne o zdumiewających miejscach naszej planety oraz filmy o mrocznym świecie tajskiego boksu i niezwykłych sposobach zwierząt na przetrwanie.

Hitem wrześniowej ramówki w trójwymiarze będzie nominowany do Oscara® 2012 dokument Wima Wendersa pt. „Pina”, który widzowie obejrzą w niedzielę 30 września. To hołd dla niemieckiej tancerki, choreografki i wizjonerki tańca współczesnego - Piny Bausch. Film przedstawia opracowane przez nią aranżacje w wykonaniu zespołu Tanztheater Wuppertal, w którym Bausch spędziła 35 lat. Reżyser zabiera widzów w pełną niezwykłych wrażeń podróż po teatrze i ulicach Wuppertalu, uzupełniając występy tancerzy ich wspomnieniami o artystce. Pomysł na film istniał już od kilkunastu lat jednak, jak podkreśla reżyser, dopiero technologia 3D pozwoliła na pełne ujęcie piękna tanecznych układów i emocji z nimi związanych.


W niedzielę, 2 września CANAL+ 3D zaprasza na trójwymiarową podróż do Azji. „Chiny bez tajemnic” to 10-odcinkowa seria ukazująca najbardziej fascynujące krajobrazy oraz budowle Państwa Środka. Z kolei 16 września stacja rozpocznie emisję 5-odcinkowej produkcji pt. „Perły światowego dziedzictwa”. Jej twórcy przedstawiają nie tylko tak słynne cele turystyczne, jak Wenecja, wyspa Santorini czy Rzym, ale także zachwycające, mniej znane miejsca: szwajcarską wioskę Interlaken i nowozelandzki Park Narodowy Fiordland.


Dla miłośników sportowej egzotyki CANAL+ 3D przygotował dokument o świecie nielegalnych klubów pięściarskich w Bangkoku. 9 września wyemituje premierowo „Azjatycki podziemny krąg”, który pokazuje środowisko bokserów uprawiających tajską odmianę tej dyscypliny. Twórcy przyglądają się ich wyczynom i motywacjom, którymi najczęściej są sława i bogactwo.


W niedzielę, 23 września stacja pokaże „Poradnik przetrwania dla zwierząt” – dokument przyrodniczy odkrywający przed widzami zaskakujące metody stosowane przez owady, pajęczaki, gady i płazy, aby zapewnić sobie pożywienie i ochronę. Technika 3D pozwala w niespotykany dotąd sposób przyjrzeć się niezwykłym możliwościom, jakimi natura obdarowała te maleńkie, wydawałoby się najbardziej bezbronne żyjątka, by ułatwić im przeżycie.


PREMIERY CANAL+ 3D:


CHINY BEZ TAJEMNIC: niedziela, 2 września 2012, 20:00

AZJATYCKI PODZIEMNY KRĄG: niedziela, 9 września 2012, 20:00

PERŁY ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA: niedziela, 16 września 2012, 20:00

PORADNIK PRZETRWANIA DLA ZWIERZĄT: niedziela, 23 września 2012, 20:00

PINA: niedziela, 30 września 2012, 20:00POLECANE

 

Supernova

SO / 26 WRZEŚNIA / 20:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ND / 27 WRZEŚNIA / 21:35 / CANAL+ FILM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM