"THE HURT LOCKER. W PUŁAPCE WOJNY" W CANAL+

pn 1 lutego 2010

Już 20 lutego 2010 CANAL+ pokaże „The Hurt Locker. W pułapce wojny” w reżyserii Kathryn Bigelow, film typowany jako jeden z faworytów tegorocznej gali wręczenia Oscarów®.

Premiera głośnego „The Hurt Locker. W pułapce wojny” w CANAL+ odbędzie się już 20 lutego, dzień przed ogłoszeniem laureatów nagród BAFTA, do których film Bigelow jest nominowany aż w ośmiu kategoriach. Wcześniej tytuł ten zdobył takie wyróżnienia, jak trzy nominacje do Złotych Globów (najlepszy film, scenariusz i reżyseria), dwie do Independent Spirit Awards i jedną do British Independent Film Award. Film walczył również na festiwalu w Wenecji o Złotego Lwa i zdobył tam aż 5 nagród specjalnych, w tym Gucci Award.„The Hurt Locker. W pułapce wojny” to portret żołnierzy, dobrowolnie zgłaszających się do najbardziej niebezpiecznej służby, jaką jest rozbrajanie ładunków wybuchowych. Film rzuca światło na konsekwencje długotrwałego życia w atmosferze zagrożenia i ryzyka. Dla niektórych buzująca we krwi adrenalina i nieustanne patrzenie śmierci w oczy stają się narkotykiem, bez którego po powrocie z wojny trudno jest im żyć. Choć ekranowa historia jest fikcyjna, powstała z inspiracji wydarzeniami, w których uczestniczył scenarzysta filmu, dziennikarz Mark Boal. Jako reporter był przydzielony do stacjonującej w Iraku specjalnej jednostki saperów. Towarzyszył technikom w akcjach kilkanaście razy na dobę, obserwując ich pracę i zachowanie praktycznie non stop. Już wówczas był w stałym kontakcie z Kathryn Bigelow, z którą planowali nakręcenie filmu. Reżyserka chętnie współpracowała z reporterem, słynącym z zamiłowania do kontrowersyjnych, rzadko poruszanych tematów. To spod pióra Boala wyszedł reportaż, będący podstawą scenariusza „W dolinie Elah” z Tommym Lee Jonesem.


WIĘCEJ O FILMIE
CANAL+ to pierwsza w Polsce płatna telewizja typu premium, a kino jest jednym z jej filarów programowych. Stacja prezentuje rocznie ponad 400 premier filmowych, których 90 procent stanowią tytuły niepokazywane wcześniej w żadnej polskiej telewizji. CANAL+ jako jedyna telewizja niezmiennie od lat gwarantuje widzom premierę filmową każdego dnia. Tak bogatą ofertę pozwoliły stworzyć umowy z czołowymi hollywoodzkimi studiami, takimi jak Universal Studios, 20th Century Fox i współpraca z wieloma dystrybutorami niezależnymi. CANAL+ prezentuje pełną panoramę kina. Oprócz hollywoodzkich hitów stałe miejsce w ofercie ma kino europejskie i polskie, a także obrazy twórców z najbardziej odległych zakątków świata. Stacja śledzi także najważniejsze wydarzenia związane z kinem, takie jak wręczenie Oscarów, Złotych Globów, Noc Cezarów czy MFF w Cannes, a ponadto towarzyszy polskim twórcom na rodzimych festiwalach, będąc m.in. od wielu lat współorganizatorem najważniejszej imprezy środowiska filmowego w Polsce – Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.


POLECANE

 

Supernova

SO / 26 WRZEŚNIA / 20:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ND / 27 WRZEŚNIA / 21:35 / CANAL+ FILM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM