TRANSMISJA Z GALI WRĘCZENIA OSCARÓW® 2010 TYLKO W CANAL+

wt 12 stycznia 2010

W nocy z 7 na 8 marca 2010 CANAL+ jako jedyna polska stacja telewizyjna przeprowadzi transmisję z 82. gali wręczenia Oscarów® 2010. We wtorek, 9 marca o 21:00 stacja pokaże skróconą relację z uroczystości.

Oscary 2010 są trzecią z tegorocznego kalendarza najważniejszych światowych imprez filmowych, którą CANAL+ relacjonuje jako jedyna polska telewizja. W najbliższą niedzielę, 18 stycznia stacja będzie transmitowała ceremonię rozdania Złotych Globów, a 27 lutego pokaże relację z Nocy Cezarów.Transmisję z gali wręczenia Oscarów 2010 w CANAL+ poprzedzi półgodzinna relacja z czerwonego dywanu sprzed Kodak Theatre. Tych, którzy nie będą śledzili uroczystości przyznania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej na żywo, CANAL+ zaprasza na skróconą, 1,5-godzinną relację z imprezy we wtorek, 9 marca o 21:00.Ponadto, w weekend poprzedzający oscarową galę CANAL+ pokaże premierowo dwa znakomite filmy, nagrodzone statuetkami w zeszłym roku. W piątek, 5 marca o 21:00 będzie to dokument „Człowiek na linie” (Man on Wire) Jamesa Marsha (Oscar w kategorii najlepszy dokument), a w sobotę, 6 marca o 20:00 „Slumdog. Milioner z ulicy” (Slumdog Millionaire) Danny’ego Boyle’a, zdobywca 8 nagród Akademii, nominowany ponadto w dwóch dodatkowych kategoriach.
CANAL+ to pierwsza w Polsce płatna telewizja typu premium, a kino jest jednym z jej filarów programowych. Stacja prezentuje rocznie ponad 400 premier filmowych, których 90 procent stanowią tytuły niepokazywane wcześniej w żadnej polskiej telewizji. CANAL+ jako jedyna telewizja niezmiennie od lat gwarantuje widzom premierę filmową każdego dnia. Tak bogatą ofertę pozwoliły stworzyć umowy z czołowymi hollywoodzkimi studiami: Universal Studios, 20th Century Fox, DreamWorks i współpraca z wieloma dystrybutorami niezależnymi. CANAL+ prezentuje pełną panoramę kina. Oprócz hollywoodzkich hitów stałe miejsce w ofercie ma kino europejskie i polskie, a także obrazy twórców z najbardziej odległych zakątków świata. CANAL+ na bieżąco śledzi także najważniejsze wydarzenia związane z kinem, takie jak wręczenie Oscarów, Złotych Globów, Noc Cezarów czy MFF w Cannes, a ponadto towarzyszy polskim twórcom na rodzimych festiwalach, będąc m.in. od wielu lat współorganizatorem najważniejszej imprezy środowiska filmowego w Polsce – Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

PN / 21 WRZEŚNIA / 08:45 / CANAL+1