TRÓJWYMIAROWA KOPRODUKCJA CANAL+ ORAZ PIŁKARSKIE DERBY EUROPY W KWIETNIU W CANAL+ 3D

pn 2 kwietnia 2012

Koprodukowana przez CANAL+ „Latająca maszyna”, seria dokumentalna „Wielka Brytania i Irlandia z lotu ptaka”, piłkarski szlagier FC Barcelona – Real Madryt oraz derby Manchesteru – oto trójwymiarowe premiery, które widzowie CANAL+ 3D obejrzą w kwietniu.

Decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, CANAL+ Cyfrowy, prekursor telewizji w trójwymiarze, uzyskał koncesję dla kanału CANAL+ 3D.


Już w pierwszym miesiącu nadawania kanału, 7 kwietnia o 20:00 CANAL+ 3D zaprasza na premierę telewizyjną koprodukowanej przez stację „Latającej maszyny” w reżyserii Polki Doroty Kobieli, Martina Clappa i Geoffa Lindsaya. Międzynarodowy, zrealizowany w technice stereoskopowej projekt przybliża życie i artystyczny dorobek Fryderyka Chopina, będąc jednocześnie atrakcyjną opowieścią dla całej rodziny.


Bizneswoman Georgie udaje się z dziećmi – rezolutną Jane i jej młodszym bratem Fredem - na koncert chopinowski. Występowi chińskiego wirtuoza fortepianu Lang Langa towarzyszy wyświetlana w tle animowana etiuda „Magiczny fortepian”, opowiadająca o podróży małej Ani na zaczarowanym fortepianie. Dziewczynka szuka ojca, odwiedzając przy okazji miejsca w Europie związane z Fryderykiem Chopinem. Po zakończeniu seansu Georgie, jej dzieci i Lang Lang zostają wciągnięci do magicznego świata.


W zapracowaną matkę, która poświęca za mało uwagi dzieciom wcieliła się Heather Graham („Boogie Nights”, „Austin Powers 2 - Szpieg, który nie umiera nigdy”, „Kac Vegas”). Obraz wypełniają etiudy Fryderyka Chopina. Wykonuje je światowej sławy pianista Lang Lang, który swoją muzyką uświetniał między innymi otwarcie olimpiady w Pekinie i ceremonię wręczenia pokojowego Nobla Barackowi Obamie.


Z kolei 1 kwietnia o 20:00 na antenie CANAL+ 3D widzowie zobaczą pierwszy z ośmiu odcinków zrealizowanej w 3D serii dokumentalnej „Wielka Brytania i Irlandia z lotu ptaka”. Zdjęcia takich miejsc, jak: Kornwalia (Anglia), Ben Bulben (Irlandia), Rathlin Island (Irlandia Północna), Portmeirion (Walia) i Loch Alsh (Szkocja) kręcone były z samolotu, lecącego na wysokości od kilku do 150 metrów. Narratorami są znani brytyjscy aktorzy, wśród nich nominowani do nagrody Emmy Michael Sheen i Ashley Jensen oraz nominowany do Złotego Globu James Nesbitt. Dokument uzupełnia muzyka stworzona przez londyńskiego kompozytora Richarda Canavana.


Kwiecień to gorący okres dla kibiców sportowych. 22 kwietnia o 21:25 CANAL+ 3D rozpocznie transmisję jednego z najważniejszych meczów ligowych na świecie – Gran Derbi FC Barcelona – Real Madryt. Walka o mistrzostwo Hiszpanii wkroczyła w decydującą fazę i ten mecz będzie miał kluczowe znaczenie dla losów tytułu w tym sezonie. Dwa tygodnie wcześniej, w wielkanocną niedzielę, 8 kwietnia o 16:55 stacja przeprowadzi trójwymiarową relację na żywo ze spotkania ligi angielskiej Arsenal Londyn - Manchester City. Na zakończenie miesiąca, w poniedziałek, 30 kwietnia o 20:55 CANAL+ 3D zaprosi na mecz, który zadecyduje o losach mistrzostwa Anglii – Manchester City zmierzy się z Manchesterem United. Ponadto, w kwietniu w technologii trójwymiarowej transmitowane będzie inne ciekawie zapowiadające się spotkanie ligi angielskiej. W sobotę, 21 kwietnia od 13:40 kibice obejrzą derby Londynu Arsenal – Chelsea.CANAL+ 3DFILM:

LATAJĄCA MASZYNA PREMIERA: sobota, 7 kwietnia, 20:00

WIELKA BRYTANIA I IRLANDIA Z LOTU PTAKA PREMIERA: niedziele, 1 i 15 kwietnia, 20:00SPORT:

ARSENAL LONDYN - MANCHESTER CITY: niedziela, 8 kwietnia, 16:55

ARSENAL LONDYN - CHELSEA LONDYN: sobota, 21 kwietnia, 13:40

FC BARCELONA - REAL MADRYT: niedziela, 22 kwietnia, 21:25

MANCHESTER CITY - MANCHESTER UNITED: poniedziałek, 30 kwietnia, 20:55


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

PN / 21 WRZEŚNIA / 07:45 / CANAL+ PREMIUM