USIĄDŹ WYGODNIE I WŁĄCZ CANAL+

pt 13 maja 2005

Rozwiązanie zagadki kolorowych foteli w centrum Warszawy.

Dziś w nocy na kolorowych fotelach stojących od 10 dni w centrum Warszawy pojawiło się logo CANAL+. Stacja obchodzi w tym roku 10. urodziny. Niekonwencjonalna akcja przyciągająca uwagę mieszkańców miasta jest jedną z atrakcji przygotowanych z tej okazji przez CANAL+. Należą do nich również happeningi, które przez cały dzień będą odbywać się w wybranych punktach miasta. Obchody dziesięciolecia tej pierwszej w Polsce telewizji typu premium uświetni oprócz tego koncert brytyjskiej formacji Faithless i występ Kayah na żywo na warszawskim Służewcu, a także 10 dni specjalnego, urodzinowego programu na antenie CANAL+ oraz konkursy i prezenty dla abonentów.
240 foteli w pięciu kolorach: niebieskim, zielonym, pomarańczowym, żółtym i czerwonym, stanęło w ścisłym centrum miasta w nocy z 1 na 2 maja br. Ustawiono je rzędem lub w kameralnych kręgach, przy przystankach autobusowych, wzdłuż najczęściej uczęszczanych pasaży i miejsc spotkań młodych ludzi. Umieszczony na każdym fotelu intrygujący napis „Usiądź wygodnie i włącz się” – jest zachętą do zrelaksowania, odprężenia i włączenia się do grona widzów CANAL+. Fotele cieszą się dużą popularnością wśród warszawiaków.
„Zależało nam, by w obchodach dziesięciolecia CANAL+ wzięło udział jak najwięcej osób, a jednocześnie chcieliśmy zwrócić uwagę na to, co mamy do zaoferowania abonentom – rozrywkę na najwyższym poziomie, wygodę i funkcjonalność. Stąd wziął się m.in. pomysł na niekonwencjonalną kolorową akcję ustawienia foteli w centrum Warszawy” – powiedziała Marta Jóźwiak, PR manager CANAL+ CYFROWY.
Zwróceniu uwagi na CANAL+ służą nie tylko fotele. Przez cały piątek ,13 maja, w sześciu punktach miasta, przy ustawionych fotelach, odbywać się będą widowiska happeningowe. Grupy aktorów będą odgrywać kilkuminutowe scenki z filmów i wydarzeń sportowych kojarzących się z CANAL+. Przy fotelach zobaczymy między innymi bohaterów znanych z filmów o Asteriksie i Obeliksie, Shreku czy Moulin Rouge. Scenki sportowe będą poświęcone piłce nożnej, koszykówce i boksowi. Happeningi odbędą się przy rondzie de Gaulle’a (Empik), pod Rotundą oraz przy skrzyżowaniach ulic: Chmielnej i Brackiej, Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej (McDonald’s), Nowego Światu i Ordynackiej.
Dzień później, 14 maja, na Służewcu odbędzie się urodzinowa impreza dla abonentów CANAL+ z udziałem gwiazd. Przed dziesięciotysięczną widownią wystąpią m.in.: brytyjska grupa Faithless (również obchodząca w tym roku dziesięciolecie istnienia) oraz Kayah. W trakcie imprezy zostanie także zaprezentowany specjalny projekt muzyczny z wykorzystaniem kilkudziesięciu instrumentów perkusyjnych oraz multimedialnych wizualizacji, zainspirowany oprawą muzyczną CANAL+.
Relacja z tego wydarzenia pokazana zostanie na antenie CANAL+ w ramach 10 dni specjalnego jubileuszowego programu. W dniach od 15 do 24 maja widzowie CANAL+ wezmą m.in. udział w 24-godzinnym maratonie filmowym złożonym z produkcji, które w ciągu ostatnich 10 lat najbardziej podobały się widzom. Będą mogli także obejrzeć dokumenty i reportaże podsumowujące dziesięć lat CANAL+ w Polsce i przypomnieć sobie ulubione programy.
Obchodom 10. urodzin CANAL+ towarzyszy największa w historii stacji akcja promocyjna dla abonentów. Pod hasłem „Szczęśliwe 10 na 10-lecie CANAL+” przygotowano dla widzów konkursy z wyjątkowymi nagrodami. Działania promocyjne w szczególny sposób wyróżniły „najwierniejszych” abonentów CANAL+. Dla tych, którzy oglądają stację od 1995, prezentami w pierwszej urodzinowej promocji były: 10 miesięcy gratisowego abonamentu dla 1000 osób oraz 10 tygodni – dla 5000 osób. Dla wszystkich obecnych abonentów stacja miała do wygrania aż 10 000 biletów na najnowsze filmy do Multikina oraz nagrodę specjalną – 10 lat abonamentu CANAL+ za darmo dla 10 osób. W kolejnej odsłonie konkursów abonenci mają za zadanie wymyślenie urodzinowego hasła dla CANAL+, a do wygrania są m.in. bilety na mecze i zawody żużlowe, koszulki polskich i europejskich klubów piłkarskich oraz drużyn NBA, rękawice bokserskie Tomasza Adamka i płyty z filmami DVD.
Szczegóły konkursów można znaleźć m.in. na stronach internetowych www.canalplus.pl, www.cyfraplus.pl, w drukowanym magazynie PLUS+ oraz w elektronicznym MAGAZYNIE+.
CANAL+ to pierwszy w Polsce kanał płatnej telewizji typu premium . Stacja ruszała etapami. W styczniu 1995 emitowane były pierwsze programy z Paryża, w lutym zaś CANAL+ zaczął nadawać z Warszawy. W marcu 1995 rozpoczęto produkcję własnych programów, a w kwietniu przeprowadzono pierwszą własną transmisję sportową. 10. rocznicę uruchomienia CANAL+ świętuje od marca do maja br. Nadawcą CANAL+ jest CANAL+ CYFROWY Sp. z o.o. będący też operatorem platformy cyfrowej CYFRA+.

POLECANE

 

Supernova

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:05 / CANAL+ FAMILY
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ŚR / 7 PAŹDZIERNIKA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM