W CIEMNOŚCI” - ZDOBYWCA ZŁOTYCH LWÓW 37. GDYNIA FILM FESTIVAL W CANAL+ I W CYFRA+ VOD

pn 14 maja 2012

Jeszcze w tym roku CANAL+ jako pierwsza telewizja w Polsce pokaże tegorocznego laureata Grand Prix Gdynia Film Festiwal Złotych Lwów, nominowany do OSCARA® 2012 film Agnieszki Holland „W ciemności”. Już 17 maja obraz będzie dostępny w serwisie CYFRA+ VOD.


Nominowany w tym roku do Oscara film „W ciemności” został bezapelacyjnym zwycięzcą zakończonego w sobotę 37. Gdynia Film Festival. Film zdobył 9 nagród, w tym: Grand Prix festiwalu Złote Lwy. Międzynarodowe Jury przyznało także nagrody m.in. Agnieszce Holland za reżyserię, Robertowi Więckiewiczowi i Agnieszce Grochowskiej za główne role i Jolancie Dylewskiej za zdjęcia. „W ciemności” opowiada opartą na faktach historię Polaka, Leopolda Sochy (w tej roli Robert Więckiewicz), który podczas II wojny światowej pomagał grupie Żydów ukrywać się we lwowskich kanałach. Początkowo kierowała nim jedynie chęć zysku, lecz z czasem między nim a ludźmi, których chronił nawiązała się więź. Poza Więckiewiczem i Grochowską w filmie można zobaczyć m.in. Kingę Preis, Benno Furmanna i Marcina Bosaka.


Abonenci CYFRY+ będą mogli oglądać film w serwisie VOD od 17 maja do 16 sierpnia w cenie 9 zł. Pod koniec roku film będzie miał premierę telewizyjną w CANAL+.


W maju w serwisie CYFRA+ VOD będą dostępne również dwa inne filmy, które zakwalifikowały się do Konkursu Głównego gdyńskiego festiwalu: koprodukowane przez CANAL+ „80 Milionów” Waldemara Krzystka oraz najnowszy obraz Marka Koterskiego „Baby są jakieś inne”. Majowa oferta CYFRA+ VOD to także m.in.: nominowane do OSCARA „Służące” i „O północy w Paryżu” Woody'ego Allena, „Colombiana”, „Conan Barbarzyńca”, „Coś”, „Fair Game”, „Footloose”, „Jak ona to robi?”, „Kowboje i obcy”, „Niebezpieczna metoda”, „Paranormal activity 3”, „Piątek 13-go”, Saga „Zmierzch”: Przed świtem, część 1” i „Trzej muszkieterowie”.


POLECANE

 

Supernova

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:05 / CANAL+ FAMILY
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ŚR / 7 PAŹDZIERNIKA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM