Weekend z Oscarem® w CANAL+

śr 15 stycznia 2020

W oczekiwaniu na Oscary® 2020 i trzymając kciuki za zwycięstwo filmu „Boże Ciało” w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy” zapraszamy na oscarowy weekend 8 i 9 lutego 2020 w CANAL+. W ramach cyklu będzie można obejrzeć jedne z najlepszych filmów biorących udział w wyścigu po Oscara® 2019 roku. Cykl zakończymy transmisją na żywo z ceremonii wręczania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej prosto z Los Angeles.


Zimna wojna – emisja: 8 lutego, godz. 12:00Jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich lat. Nominowany w 2019 roku w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny”. „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego i ze świetnymi rolami Tomasza Kota oraz Joanny Kulig to historia namiętnej, lecz niemożliwej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Na przeszkodzie ich uczuciu stają nie tylko trudne charaktery, lecz także wydarzenia zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu.

Więcej o filmie znajdziecie TUTAJ.

Czarne bractwo. BlacKkKlansman – emisja: 8 lutego, godz. 13:30Za ten film Spike Lee otrzymał pierwszego w swojej karierze Oscara® za „Najlepszy scenariusz adaptowany”. Otrzymał też łącznie sześć nominacji do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Akcja rozgrywa się w latach 70. Ron Stallworth (w tej roli John David Washington, syn Denzela) awansuje na detektywa w Departamencie Policji w Colorado Springs, stając się pierwszym czarnoskórym w mieście na tym stanowisku. Zdesperowany, aby jak najszybciej udowodnić przełożonym swoje kompetencje, Ron decyduje się na przeprowadzenie ryzykownej operacji: infiltracji Ku Klux Klanu.

Więcej o filmie znajdziecie TUTAJ.

Czy mi kiedyś wybaczysz? – emisja: 8 lutego, godz. 15:30Nominowany w trzech kategoriach: Najlepszy scenariusz adaptowany, Najlepszy aktor i Najlepsza aktorka film „Czy mi kiedyś wybaczysz?” opowiada historię byłej pisarki (Melissa McCarthy), która znajduje nowe źródło dochodu – wykorzystuje swój talent do podrabiania listów sławnych osób.

Więcej o filmie znajdziecie TUTAJ.

Jutro albo pojutrze – emisja: 8 lutego, godz. 17:30Nominowany do Oscara® 2019 w kategorii „Najlepszy film dokumentalny” „Jutro albo pojutrze” znalazł się na liście najlepszych filmów 2018 roku według Baracka Obamy. Przypadł także do gustu widzom 15. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity, gdzie zdobył aż cztery wyróżnienia.

Zack, Keire i Bing to trójka bohaterów, którzy nie mają beztroskiego dzieciństwa. Kiedy tylko mogą wychodzą z domu, aby wspólnie spędzać czas. Szybko jednak młodzieńcza beztroska zmienia się w dorosłość, nowe wyzwania, pierwszą pracę, dzieci, czy śmierć najbliższych.

Więcej o filmie znajdziecie TUTAJ.

Van Gogh. U bram wieczności – emisja: 8 lutego, godz. 19:00Film opowiada historię ostatnich lat życia Vincenta Van Gogha (w tej roli znakomity jak zawsze i nominowany do Oscara® 2019 w kategorii „Najlepszy aktor” Willem Dafoe), które spędził w niewielkim prowansalskim miasteczku Arles. Za namową przyjaciela wyjechał z Paryża, aby przeprowadzić się na słoneczną prowincję, gdzie zaczyna zatracać się w pięknie natury, jak i swoim umyśle.

Więcej o filmie znajdziecie TUTAJ.

Maria, królowa Szkotów – emisja: 8 lutego, godz. 21:00
"Maria, królowa Szkotów" to historia charyzmatycznej Marii Stuart, która z rzadko spotykaną zawziętością, uparcie walczyła o swoje prawo do angielskiego tronu.
Film był nominowany do Oscara® 2019 w kategoriach: Najlepsza charakteryzacja oraz Najlepsze kostiumy.

Więcej o filmie znajdziecie TUTAJ.

Pierwszy człowiek – emisja: 8 lutego, godz. 23:00
Ryan Gosling wciela się rolę astronauty Neila Armstronga wyruszającego w misję, która zakończyła się pierwszym w historii lądowaniem człowieka na Księżycu.
„Pierwszy człowiek” w reżyserii Damiena Chazelle’a otrzymał cztery nominacje do Oscara® 2019, a wygrał w kategorii „Najlepsze efekty specjalne”.

Więcej o filmie znajdziecie TUTAJ.

Bohemian Rhapsody – emisja: 9 lutego, godz. 21:30Filmowa biografia Freddie’ego Mercury’ego oraz grupy Queen zdobyła aż cztery Oscary. Za montaż, montaż dźwięku, dźwięk oraz jedną z najważniejszych statuetek, czyli dla Najlepszego aktora, która to powędrowała w ręce Ramiego Maleka.

Więcej o filmie znajdziecie TUTAJ.

Faworyta – emisja, 9 lutego, godz. 23:30„Faworyta” mogła pochwalić się aż 10 nominacjami do Oscara® 2019, w tym za najlepszy scenariusz oryginalny, zdjęcia, czy aktorkę drugoplanową. Ostatecznie film zdobył jedną statuetkę, w kategorii Najlepsza aktorka wygrała Olivia Colman.

Więcej o filmie znajdziecie TUTAJ.

Ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej – Oscary® 2020 9 lutego, start godz. 1:30

POLECANE

 

Supernova

PT / 23 PAŹDZIERNIKA / 21:55 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ND / 25 PAŹDZIERNIKA / 20:00 / CANAL+ DOKUMENT
 

John Wick 3

SO / 31 PAŹDZIERNIKA / 22:50 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 30 PAŹDZIERNIKA / 00:20 / CANAL+ PREMIUM