WEEKEND Z ROMANEM POLAŃSKIM, FILMOWE HITY I NOWE SERIALE W STYCZNIU W CANAL+

wt 11 grudnia 2012

„Roman Polański: Moje życie”, „Rzeź”, „Dziennik zakrapiany rumem” z Johnnym Deppem, „Wszystkie odloty Cheyenne’a” z rewelacyjną kreacją Seana Penna, sequel kultowego filmu „Sztos” oraz trzy nowe seriale – oto wybrane propozycje z mocnej, styczniowej oferty filmowej CANAL+.


WEEKEND Z ROMANEM POLAŃSKIM

Na pierwszy weekend Nowego Roku CANAL+ zaplanował spotkanie z mistrzem współczesnego kina. W piątek, 4 stycznia widzowie zobaczą premierowo filmową spowiedź Romana Polańskiego, której dokonał podczas aresztu domowego w Gstaad w Szwajcarii w obecności przyjaciela Laurenta Bouzereau. „Roman Polański: Moje życie” to poruszający dokument, w którym artysta próbuje ocalić od zapomnienia świat, który przeminął, wspominając rodziców, czas wojny, tragiczne wydarzenia w USA, swoją pracę i towarzyszki życia. Z kolei premierą sobotniego wieczoru będzie najnowszy film - „Rzeź”, ekranizacja sztuki Yasminy Razy z brawurowymi kreacjami Jodie Foster, Kate Winslet, Christopha Waltza i Johna C. Reilly’ego.


FILMOWE HITY ZE ŚWIATA, EUROPY I POLSKI

W filmowej ofercie stycznia CANAL+ warto polecić m.in. ekranizację powieści Huntera S. Thompsona „Dziennik zakrapiany rumem” z Johnnym Deppem w roli zmęczonego życiem dziennikarza, który opuszcza Nowy Jork, by zacząć nowe życie w Puerto Rico (premiera: 12 stycznia), komediodramat Paola Sorrentino „Wszystkie odloty Cheyenne’a” z rewelacyjną kreacją Seana Penna i towarzyszącą mu Frances McDormand (premiera: 26 stycznia), podwójnie nagrodzony w Cannes „Człowiek z Hawru” Akiego Kaaurismakiego (premiera: 11 stycznia), szwedzki dramat sensacyjny „Hamilton – W interesie narodu” (premiera: 25 stycznia), horror fantasy „Łowca trolli” (premiera: 21 stycznia), kontynuację kultowej komedii Olafa Lubaszenki „Sztos 2” z Borysem Szycem, Cezarym Pazurą i Bogusławem Lindą (premiera: 19 stycznia) i komedię Ryszarda Nyczki „Belcanto” z Cezarym Pazurą i Magdaleną Różczką (premiera: 29 stycznia).


PREMIEROWE SERIALE…

W styczniu CANAL+ rozpoczyna emisję aż trzech nowych seriali: „Świat bez końca”, wyprodukowaną przez braci Scott ekranizację powieści Kena Folletta (premiera: niedziele od 6 stycznia), sensacyjny „Transporter”, będący remake’iem hitu kinowego Luca Bessona (premiera: od 21 stycznia, każdy czwartek po dwa odcinki) oraz „Kabul Kitchen”, opowiadający o perypetiach francuskiego emigranta, który prowadzi restaurację w stolicy Afganistanu (premiera: każdy czwartek od 10 stycznia). Ponadto, miłośnicy anime w każdą środę od 2 stycznia będą mogli śledzić losy bohaterów serialu „Fate/Zero II”.


STAWIĆ CZOŁA PRZESZŁOŚCI – STYCZNIOWE DOKUMENTY W CANAL+

W piątek, 18 stycznia CANAL+ zaprezentuje „900 dni” Jessiki Gorter, który przedstawia obraz trwającej 2,5 roku nazistowskiej blokady Leningradu podczas II wojny światowej. Twórcy wykorzystali w nim archiwalne nagrania, wspomnienia i dzienniki mieszkańców miasta oraz przedstawili mechanizmy stalinowskiej propagandy. 7 stycznia w „Drugim życiu” widzowie poznają historię Ye Hongmei, która w 2008 roku podczas trzęsienia ziemi w Chinach straciła córkę. „Życie na nowo - 4 opowieści o torturach” (premiera: 14 stycznia) to dokument o czterech osobach z rożnych stron świata, uciekających przed przeszłością naznaczoną torturami w ojczyźnie. Z kolei 21 stycznia stacja pokaże „Pociechę”, film opowiadający losy niemieckich pielęgniarek polowych z II wojny światowej, kobiet zasłużonych, ale zapomnianych przez historię. Na koniec, 21 stycznia będzie miała premierę „Uwiedziona i szantażowana” o kobietach sukcesu, szantażowanych przez młodszych kochanków.


CINEKLUB: GREGORY PECK

W styczniu 2012 na antenę CANAL+ powraca stałe czwartkowe pasmo filmowe, poświęcone światowej klasyce filmowej. W tym miesiącu stacja zaprasza na 5 produkcji z udziałem Gregory’ego Pecka. Będą to: „Ma w ramionach cały świat” z 1952 roku z Anthonym Queenem, „Przylądek strachu” w duecie z Robertem Mitchumem, „Zabić drozda” z 1962 roku, "Miraż”, w którym aktorowi partneruje Diane Baker oraz „Arabeska”, w której u jego boku gra Sophia Loren.


KLUB FILMU POLSKIEGO

Styczniowy Klub Film Polskiego, stałe wtorkowe pasmo filmowe prezentujące polską kinematografię, to PRZEGLĄD FILMÓW JANUSZA MAJEWSKIEGO, a w nim: „Złoto dezerterów”, „Zazdrość i medycyna”, „Zaklęte rewiry”, „Lokis. Rękopis profesora Wittembacha” oraz „Lekcja martwego języka”.
POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

SO / 19 WRZEŚNIA / 02:00 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 20 WRZEŚNIA / 10:15 / CANAL+ PREMIUM