WIECZÓR Z PAULEM WALKEREM W CANAL+ FILM

pt 5 czerwca 2015

CANAL+ FILM zaprasza na wieczór, którego bohaterem będzie Paul Walker, aktor znany z siedmiu filmów cyklu „Szybcy i wściekli”.

Seria przyniosła dotychczas ponad 3,2 mld dolarów przychodów, z czego aż miliard zarobiła ostatnia odsłona. Przed zakończeniem zdjęć do siódmej części cyklu, Paul Walker zginął tragicznie w wypadku samochodowym. W ramach wieczoru specjalnego poświęconego aktorowi, w piątek, 19 czerwca, od 20:00, CANAL+ FILM zaprezentuje dwa tytuły z udziałem aktora: „Szybcy i wściekli 6” oraz „Brick Mansion. Najlepszy z najlepszych”.


„Szybcy i wściekli 6” to przedostatni film serii z udziałem Paula Walkera. Po historiach rozgrywających się w Los Angeles, Miami, Tokio, na Dominikanie, w Meksyku oraz fawelach Rio de Janeiro, twórcy zdecydowali się na przeniesienie akcji do Europy. Ekipa elitarnych kierowców ma szansę na wyczyszczenie swoich kartotek i powrót do domów. Zdjęcia kręcono w Londynie, Glasgow i Liverpoolu, a także na Teneryfie. Film, który zarobił ponad 788 mln dolarów wyreżyserował Justin Lin, autor trzech poprzednich filmów serii (wszystkie prezentowane premierowo w CANAL+). Na czele obsady, oprócz Walkera, ponownie stanęli Vin Diesel i Dwayne Johnson, a partnerują im Chris „Ludacris” Bridges, Jordana Brewster i Tyrese Gibson. Powraca także - znana z pierwszej części - Michelle Rodriguez, a czarny charakter gra Luke Evans.

CANAL+ FILM, piątek, 19 czerwca, 20:00


„Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych” to ostatni w pełni ukończony film Paula Walkera. Jest to amerykański remake „13. dzielnicy” w reżyserii Pierre'a Morela z 2004 roku. W obu filmach scenarzystą i producentem jest Luc Besson, w obu wystąpił kaskader, propagator parkouru David Belle. Akcja została przeniesiona z Paryża do Detroit, francuskich gangsterów zastąpili czarnoskórzy Amerykanie, zaś Paul Walker wcielił się w kapitana policji, którego w oryginale grał Cyril Raffaelli. Oprócz występu aktora, jedną z atrakcji filmu jest parkour, który polega na pokonaniu trasy w najszybszy sposób, niezależnie od tego, na jakie przeszkody się trafi. Parkour jest tak widowiskowy, że na dobre zagościł już w filmach akcji.

CANAL+ FILM, piątek, 19 czerwca, 22:10


Bohater wieczoru specjalnego w CANAL+ FILM Paul Walker był znany ze swego zamiłowania do samochodów. Życiowa rola Briana O’Connera w cyklu filmów „Szybcy i wściekli” sprawiła, że mógł sobie pozwolić na stworzenie prywatnej kolekcji aut, z której był bardzo dumny. Były to stare chevrolety - modele Nova z 1964 i 1967, Impala, dwudrzwiowy Chevelle i Malibu - wszystkie z 1964 roku. Ale posiadał także siedem BMW, pięć Nissanów Skyline i Porsche GT3 RS 3. To właśnie w jednym z modeli Porche zginął w listopadzie 2013 roku, po tym jak jego doradca finansowy i przyjaciel Roger Rodas stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Paul Walker zagrał w 30 filmach i 9 serialach. Są wśród nich „Sztandar chwały” Clinta Eastwooda, „Chętni na kasę” z Haydenem Christensenem i Mattem Dillonem czy „Podwójna tożsamość”, gdzie Walker zagrał z Laurence’em Fishburne’em.


PAUL WALKER - FAKTY

• Po raz pierwszy przed kamerą wystąpił jako niemowlak w reklamie Pampersów.

• Studiował biologię morską na jednej z kalifornijskich uczelni, był fanem biologa morskiego Jacques’a-Yves’a Cousteau.

• Trenował brazylijskie jiu-jitsu - miał brązowy pas.

• Jego dziadek ze strony ojca – William „Irlandczyk” Walker – był zawodowym bokserem, brał udział w wyścigach samochodowych Forda; podczas II wojny światowej przeżył atak na Pearl Harbor i dowodził batalionem, który wkraczał do Włoch pod dowództwem generała Pattona.

• Wystąpił w teledysku do piosenki „Act a Fool” rapera Ludacrisa.

• Pierwszą główną rolę w karierze zagrał w familijnej produkcji „Postrzelone bliźniaki” w 1998 roku. Potem były: „Miasteczko Pleasantville” (1998), komedia romantyczna „Cała ona” (1999) i komedia sportowa „Luz Blues” (1999) oraz rola u boku Joshuy Jacksona w thrillerze „Sekta” (2000)

• Przełomem w karierze Walkera był angaż do roli Briana O’Connera w filmie „Szybcy i wściekli” (2001). Rola przyniosła mu międzynarodową rozpoznawalność, spore grono sympatyków, jak również pierwsze filmowe nagrody: MTV Movie Award w kategorii Najlepszy Duet (z Vinem Dieslem), nominację do tej nagrody w kategorii przełomowy występ oraz Hollywood Breakthrough Award.

• Piosenkę „All I Feel Is You”, promującą film „Godziny – Wyścig z czasem”, w którym zagrał, nagrała Natalia Safran. Prace nad klipem ukończono dzień przed śmiercią aktora.

• Jego grób znajduje się na cmentarzu Forest Lawn Memorial Park, gdzie spoczywa wiele gwiazd amerykańskiego show-biznesu, m.in. Michael Jackson i Liberace.

• W brakujących scenach „Szybkich i wściekłych 7” (w chwili śmierci Walkera sequel był ukończony w połowie) aktor został zastąpiony m.in. przez młodszych braci Caleba i Cody’ego.
Dzięki wykorzystaniu technologii CGI i zarejestrowanych wypowiedzi Walkera, postać Briana O’Connera wygląda i brzmi jak on.

• Walker miał wystąpić w komedii romantycznej „Dla ciebie wszystko” razem z Michelle Monaghan. Zastąpił go James Marsden.

• Miał także zagrać tytułową rolę w filmie „Hitman: Agent 47", którego polska premiera kinowa jest zaplanowana na 28 sierpnia 2015. Tym razem Walkera zastąpił Rupert Friend.

POLECANE

 

Król złodziei

SO / 8 SIERPNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Maiden

ND / 9 SIERPNIA / 13:30 / CANAL+ DOKUMENT