WIELKIE OSCAROWE FILMY PREMIEROWO W CANAL+

wt 4 lutego 2014


Podobnie jak w latach ubiegłych, CANAL+ jako jedyny nadawca w Polsce pokaże transmisję ceremonii wręczenia OSCARÓW 2014. W oscarowy nastrój wprowadzi widzów cykl filmów, które triumfowały podczas ubiegłorocznej gali. CANAL+ pokaże premierowo: „Wroga numer jeden”, „Poradnik pozytywnego myślenia”, „Lincolna”, „Annę Kareninę” i „Nędzników”.

Oscarowe filmy, które w lutym i marcu będzie można zobaczyć na antenie stacji, zdobyły rok temu łącznie aż 37 nominacji i 8 statuetek. Cztery z nich walczyły o Nagrodę Akademii w najważniejszej kategorii. Są to „Wróg numer jeden”, „Lincoln”, „Poradnik pozytywnego myślenia" i „Nędznicy”. Widzowie będą mieli okazję podziwiać trzy nagrodzone Oscarem 2013 kreacje aktorskie: Daniela Day-Lewisa, Jennifer Lawrence i Anne Hathaway. To w tych filmach zdaniem Akademii stworzono najlepsze kostiumy („Anna Karenina”), charakteryzację, fryzury i dźwięk („Nędznicy”), scenografię („Lincoln”) i montaż dźwięku („Wróg numer jeden”).Cykl rozpocznie 5 lutego thriller „Wróg numer jeden”. Twórcy „The Hurt Locker. W pułapce wojny” - Kathryn Bigelow (reżyseria) i Mark Boal (scenariusz) - nakręcili tym razem ekscytującą historię schwytania Osamy Bin Ladena, naświetlając jednocześnie kulisy bezwzględnej wojny z terrorem. Grająca główną rolę Jessica Chastain była za nią nominowana do Oscara i zdobyła Złoty Glob. Z okazji tej premiery CANAL+ przygotował na swoim facebookowym profilu quiz filmowej wiedzy o terroryzmie.Zaplanowany w przeddzień tegorocznej gali, czyli 1 marca, komediodramat „Poradnik pozytywnego myślenia" (jeden Oscar + 7 innych nominacji) to prawdziwy festiwal brawurowych kreacji aktorskich. Obie pierwszoplanowe (Bradley Cooper i Jennifer Lawrence) i drugoplanowe (Robert De Niro, Jacki Weaver) role otrzymały nominacje do Nagrody Akademii, z czego statuetkę wygrała Lawerence.
Historię trudnej miłości pary ekscentryków została nakręcona przez Davida O. Russella, znanego z takich filmów, jak „Fighter”, czy mającego w tym roku 10 szans na nagrodę Akademii „American Hustle”.15 lutego CANAL+ pokaże premierowo kolejną ekranizację „Anny Kareniny”, tym razem w reżyserii Joe’ego Wrighta („Pokuta”, „Hanna”), który zaprosił do obsady m.in. Keirę Knightley, Jude’a Law, Matthew Macfadyena i Emily Watson. Zachwycająca wizualnie adaptacja epickiej powieści Lwa Tołstoja to gigantyczne przedsięwzięcie, na które złożyło się 12 tygodni zdjęć w 100 różnych lokacjach, 240 scen i 83 role mówione. Wysiłki ekipy zaowocowały Oscarem za kostiumy i 3 nominacjami: za zdjęcia, muzykę i scenografię.W sobotę, 22 lutego, widzowie zobaczą „Lincolna” w reżyserii Stevena Spielberga. To film, który Akademia doceniła aż w 12 kategoriach, choć statuetkę wywalczył w dwóch: za scenografię i rewelacyjną rolę Daniela Day-Lewisa. Laureat Oscarów za „Moją lewą stopę” i „Aż poleje się krew" ponownie perfekcyjnie wcielił się w postać, zatracając przy tym osobiste cechy. Dzięki tej roli przeszedł do historii jako pierwszy aktor, który zdobył trzy Nagrody Akademii za pierwszoplanową rolę i szósty posiadający więcej niż dwie statuetki. Aktorstwo jest jedną z największych zalet filmu. Nominacje zdobyli również Sally Field za rolę żony Lincolna i Tommy Lee Jones, który wcielił się w senatora Thaddeusa Stevensa.Cykl oscarowych filmów w CANAL+ zamknie 8 marca filmowa adaptacja musicalu na podstawie powieści Victora Hugo „Nędznicy”. Zanim widowisko trafiło na wilki ekran, pobiło rekordy na deskach teatrów na całym świecie: najdłużej wystawiany musical wszech czasów (nieprzerwanie od 1985 roku) obejrzało ponad 60 milionów widzów w 42 krajach i 21 językach. Jego filmowa adaptacja zdobyła trzy Oscary: dla najlepszej aktorki drugoplanowej (Anne Hathaway), za charakteryzację i dźwięk oraz pięć innych nominacji, w tym za rolę Hugh Jackmana.


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

SO / 19 WRZEŚNIA / 02:00 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 20 WRZEŚNIA / 10:15 / CANAL+ PREMIUM