Wizjonerzy mody w CANAL+ DISCOVERY

pt 31 marca 2017

Wiosna to najlepszy czas na podejmowanie nowych wyzwań, a także… zmianę garderoby. W kwietniu CANAL+ DISCOVERY przygotował dla swoich widzów stylowy cykl filmowy „Wizjonerzy mody” poświęcony najsłynniejszym współczesnym projektantom i innowatorom tej branży. Premiery we wtorki, 4, 11 i 18 kwietnia o godz. 22:00.

Jak swoją karierę zaczynał Karl Lagerfeld? Jak powstawała kultowa kolekcja „New Look” i skąd inspirację czerpał Christian Dior? Odpowiedzi na wszystkie pytania udzieli kwietniowy cykl „Wizjonerzy mody”, w programie którego są aż trzy dokumenty prezentujące kulisy świata luksusu.

Kulisy wiosennych kolekcji, czyli ekskluzywne spotkania z modą w CANAL+ DISCOVERY
Opowieść o branży fashion rozpocznie niepowtarzalne spotkanie z budzącym zarówno zachwyt, jak i liczne kontrowersje Karlem Lagerfeldem. Dwóm francuskim reżyserom, zafascynowanym twórczością mistrza, udało się spotkać z nim osobiście. Nie było to proste zadanie, projektant znany jest bowiem ze swojej niechęci do udzielania wywiadów. Twórcy nie dali jednak za wygraną i tak powstał dokument „Karl Lagerfeld – samotny król” – niezwykle ciekawy, intymny portret cenionego projektanta, uznanego fotografa i ekscentrycznego artysty wizualnego.

Karl Legerfeld

Nie mniej inspirująca okazuje się być historia Christiana Diora. Opowieść o legendzie zaczyna się w lutym 1947 roku, kiedy to premierę miała jego pierwsza kolekcja zwana „New look”. Nowoczesne, dopasowane kroje sukienek zrobiły wówczas furorę nie tylko w Europie, ale też za oceanem. Od tego momentu kariera tego skromnego mężczyzny potoczyła się błyskawicznie. Dokument „Christian Dior – boski kształt kobiety” próbuje dociec, co zadecydowało o tym, że marka Dior stała się synonimem luksusu.

Christian Dior

Szykowny cykl zakończy opowieść o marce DIM i jej niezwykłym założycielu Bernardzie Gibersteinie, która udowodni, że bielizna niejedno ma imię. Film „DIM – niewidzialna elegancja” to nie tylko opowieść o wspaniałej przemysłowej przygodzie, ale także historia tego jak styl glamour na dobre zadomowił się w reklamie. Ważnym aspektem rozwoju brandu był także jego wpływ na emancypację kobiet i rozluźnienie sztywnych norm ubioru.

DIM - niewidzialna elegancja

POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM