Współczesna heroina, czyli „Niezgodna” po raz pierwszy w telewizji, tylko w CANAL+

wt 14 kwietnia 2015

W kwietniowym cyklu hitów filmowych o superbohaterach CANAL+ zaprasza na premierę telewizyjną „Niezgodnej” - adaptacji pierwszej części bestsellerowej trylogii o nastoletniej buntowniczce walczącej z wynaturzonym systemem przyszłości.

Niezgodna

W obsadzie znajdziemy nowe pokolenie filmowych gwiazd: Shailene Woodley, Theo Jamesa czy Milesa Tellera. Premiera w sobotę, 18 kwietnia 2015, o 21:00, tylko w CANAL+. W ramach cyklu filmów o superbohaterach widzowie CANAL+ zobaczą jeszcze w kwietniu premierę „Wojowniczych żółwi ninja”.


„Niezgodna” to kolejny po „Igrzyskach śmierci” kinowy przebój, w którym bohaterką jest nastoletnia buntowniczka, rzucająca wyzwanie systemowi. Ale to nie jest jedyne podobieństwo. Oba filmowe cykle są adaptacjami popularnych powieści. Przy czym Veronika Roth - autorka „Niezgodnej” - napisała ją w wieku zaledwie 21 lat, a książka zdetronizowała „Igrzyska śmierci" na światowych listach bestsellerów. Oba filmowe cykle składają się z trzech części. Oba odniosły też ogromny sukces komercyjny - „Niezgodna” zarobiła 275 mln dolarów. Na ekrany kin weszła właśnie druga część ekranizacji powieści Roth - „Zbuntowana", która już w pierwszy weekend zarobiła ponad 100 mln dolarów. Trzecia część - „Allegiant, part 1” - jest zapowiedziana na marzec 2016.


Bohaterką filmowej i literackiej sagi jest nastoletnia Tris, która ma zbyt złożoną osobowość, żeby dopasować się do sztucznie wykreowanej struktury społeczeństwa przyszłości. Dziewczyna podejrzewając, że system zagraża ludziom, których kocha buntuje się, doprowadzając do rozpadu istniejącego porządku. Film Neila Burgera, obok kolejnej silnej heroiny w stylu Katniss Everdeen z „Igrzysk śmierci”, kreuje także nowe osobowości kina. Wiele pochwał za tytułową rolę zebrała Shailene Woodley, znana dotychczas m.in. ze wzruszającego dramatu „Gwiazd naszych wina”. Partneruje jej Theo James („Underworld: Przebudzenie”), Jai Courtney („Szklana pułapka 5”), a także Miles Teller, który zagrał główną rolę w nagrodzonym trzema Oscarami® 2015 „Whiplash”. Młode gwiazdy na planie wspierają doświadczone aktorki Kate Winslet i Ashley Judd.


CIEKAWE FAKTY

W filmie „Gwiazd naszych wina” Shailene Woodley grała w parze z Anselem Elgortem, który w „Niezgodnej” wciela się w jej brata.

W filmie „Cudowne tu i teraz” Woodley grała parę z Milesem Tellerem, który w „Niezgodnej” gra Petera.

Miles Teller zagrał główną rolę w nagrodzonym trzema Oscarami® 2015 „Whiplash”.

Kate Winslet podczas realizacji „Niezgodnej” była w piątym miesiącu ciąży. W trakcie czterech tygodni na planie stała się ona na tyle widoczna, że konieczne było filmowanie Winslet tylko od pasa w górę lub aranżowanie sytuacji, w których zasłania brzuch.

POLECANE

 

Supernova

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:05 / CANAL+ FAMILY
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ŚR / 7 PAŹDZIERNIKA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM