Wyjątkowo mocna obsada serialu BELFER CANAL+

cz 6 sierpnia 2015

W nowym serialu kryminalnym „Belfer”, produkowanym dla CANAL+, wystąpi śmietanka polskiej sceny aktorskiej. Magdalena Cielecka, Piotr Głowacki, Krzysztof Pieczyński, Paweł Królikowski, Łukasz Simlat oraz Józef Pawłowski zagrają kluczowe role. Dołączyli tym samym do Macieja Stuhra, który wcielił się w tytułowego bohatera. Zdjęcia do serialu, nad którym pracują najlepsi polscy producenci i scenarzyści, ruszyły w wakacje.

Belfer

Magdalena Cielecka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek. Grała m.in. w filmach „Katyń”, „Samotność w sieci” czy w serialu „Czas honoru”. Za rolę w „Pokuszeniu” otrzymała Złotego Lwa na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.Z kolei Piotr Głowacki to aktualnie jeden z najbardziej rozchwytywanych aktorów filmowych i laureat Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł 2015 za Najlepszą Drugoplanową Rolę Męską w filmie „Bogowie”.Krzysztof Pieczyński jest aktorem z olbrzymim dorobkiem artystycznym. Zdobył nagrody gdyńskiego Festiwalu za pierwszoplanowe role w obrazach „Wielki bieg”, „Jezioro Bodeńskie” i „Jutro będzie niebo”. Ostatnio widzowie mogli go zobaczyć w takich filmach, jak „Pianista”, „Jack Strong” czy „Ziarno Prawdy”.Paweł Królikowski, oprócz wielu ról filmowych, stworzył znakomite kreacje w takich serialach jak „PitBull” i „Ranczo”.Łukasza Simlata („Drogówka”, „Wymyk”, „W Imię…”) pamiętamy zaś ze świetnej roli Stefana Kozłowskiego w serialu „Krew z krwi”, wyprodukowanego przez CANAL+.Józef Pawłowski z kolei to jeden z najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia, któremu powierzono jedną z głównych ról w filmie „Miasto 44”.Belfer

Poza gwiazdami w obsadzie aktorskiej, nad filmem pracują również najlepsi polscy filmowcy i scenarzyści. Producentem serialu jest Wojciech Bockenheim, który wcześniej produkował m.in. film „Mój rower" i serial „Usta usta".Reżyserem jest Łukasz Palkowski, a autorem zdjęć Marian Prokop. Oryginalny scenariusz został napisany przez dramatopisarkę Monikę Powalisz oraz pisarza Jakuba Żulczyka. Zdjęcia będą kręcone w Warszawie, Chełmży i Kwidzynie.BELFER. Polski serial kryminalny CANAL+. Reżyseria: Łukasz Palkowski („Bogowie”, „Rezerwat”). Scenariusz: Jakub Żulczyk i Monika Powalisz. W roli głównej: Maciej Stuhr („Pokłosie”, „Listy do M.”). Produkcja: CANAL+ Polska. Premiera: październik 2016. Tylko w CANAL+.


POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM