ZAKOŃCZYŁY SIĘ ZDJĘCIA DO NAJNOWSZEGO SERIALU CANAL+ „KREW Z KRWI”

cz 1 marca 2012

Po blisko trzech miesiącach pracy padł ostatni klaps na planie serialu „KREW Z KRWI”. Ośmioodcinkową produkcję, realizowaną na zlecenie CANAL+ przez Endemol Polska, reżyseruje Xawery Żuławski. Główną rolę gra Agata Kulesza. Emisja w CANAL+ już 11 kwietnia o godz. 21.00.

Serial "KREW Z KRWI”, jako pierwszy w Polsce, wpisuje się w najnowszy nurt europejskich, bardzo realistycznych produkcji serialowych, których bohater jest niejednoznaczny, wielowymiarowy, a sposób narracji typowy dla filmu fabularnegomówi Beata Ryczkowska, Dyrektor Pionu Programowego spółki CANAL+ Cyfrowy. I dodaje: To produkcja typu premium dlatego idealnie pasuje do linii programowej CANAL+, stacji, której widz jest wymagający i szuka rozrywki na najwyższym poziomie.


Jestem przekonany, że „KREW Z KRWI” to nowa jakość w polskiej telewizji - produkcja na wskroś nowoczesna, z atrakcyjnym scenariuszem i zrealizowana według najnowszych światowych standardów – mówi Ryszard Sibiliski, Prezes Endemol Polska. I dodaje: To nasza pierwsza produkcja dla CANAL+, która zaowocuje - mam nadzieję – dalszą współpracą.


Praca nad tą produkcją była bardzo wymagająca. Zdjęcia do wszystkich odcinków nakręciliśmy w niespełna trzy miesiące, a każdą scenę opowiadaliśmy jak w fabule – mówi Xawery Żuławski, reżyser serialu „KREW Z KRWI”. To nie była praca typowo serialowa – podsumowuje Żuławski.


W głównej roli „KREW Z KRWI” występuje Agata Kulesza, która gra Carmen, wdowę po zamordowanym gangsterze. Aktorka spędziła na planie serialu 46 dni zdjęciowych.Dla mnie ten projekt był jak duża fabuła, traktowałam go nie jak serial, ale jak film - mówi Kulesza. I dodaje: Zresztą nie tylko ja, również operator i reżyser chcieli opowiedzieć tę historię filmowo. Staraliśmy się wszyscy zachować filmową inscenizację i dbać o wiarygodny przebieg psychologiczny postaci. Carmen, którą gram, targają silne emocje, staje wobec bardzo trudnych życiowych wyborów. Moim zadaniem było zagrać to jak najbardziej prawdziwie - podsumowuje Kulesza.


Zdjęcia do serialu realizowano w Gdyni i Warszawie. Rozpoczęły się późną jesienią 2011, a kontynuowane były zimą. Niektóre sceny kręcone były w ekstremalnie ciężkich warunkach. A jednak suma tych wszystkich ludzi, energii i tego, że naprawdę się wspieraliśmy, to było coś wyjątkowego – mówi grająca w serialu Iza Kuna.


„KREW Z KRWI” to pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o kobiecie, która wskutek splotu zdarzeń, wbrew sobie, rozpoczyna niebezpieczną grę z mafią. Główna bohaterka – Carmen jest córką mafijnego bossa i żoną przemytnika papierosów. Mimo to wiedzie życie z dala od kryminalnego półświatka i wychowuje trójkę dzieci. Jednak, gdy mąż ginie w zamachu, by chronić siebie i dzieci, musi wcielić się w rolę twardej kobiety interesów i stanąć na czele rodzinnego biznesu. Walczy o przetrwanie w świecie pełnym brutalności i zbrodni. Nie wie, komu zaufać, bo widoczna wcześniej granica między dobrem a złem zaczyna się zacierać.


Obok Agaty Kuleszy w pierwszoplanowych rolach występują uznani artyści filmowi i teatralni: Iza Kuna, Małgorzata Buczkowska, Zbigniew Stryj, Andrzej Andrzejewski, Łukasz Simlat, Aleksander Domogarov, Szymon Bobrowski, Mariusz Bonaszewski, a także obiecujący aktor najmłodszego pokolenia Maciej Musiał.


Serial „KREW Z KRWI“ zrealizowaliśmy przy pomocy najnowszych technik filmowych odpowiadających najlepszym produkcjom europejskim i światowym. Wykorzystywaliśmy kamery RED z przetwornikiem MISTERIUM X o wielkości klatki filmowej. Rejestracja obrazu odbywa się w jakości 4K, czyli jakości filmowej. Uzyskaliśmy w ten sposób obraz o wysokiej szczegółowości, dynamice z zachowaniem najwyższej ostrości – mówi Tomasz Naumiuk – operator obrazu. Wszystkie te elementy mają istotny wpływ na ostateczny efekt plastyczny. Skomponowanie ich właśnie w taki sposób przyniesie nam efekt bliźniaczy do plastyki filmu fabularnego, co wyróżni naszą produkcję w rodzinie polskich produkcji telewizyjnych – dodaje.


Na facebooku pod adresem www.facebook.pl/krewzkrwi ruszył funpage produkcji KREW Z KRWI, na którym znajdują się informacje dotyczące serialu i bohaterów.OFICJALNA STRONA SERIALU WWW.KREWZKRWI.PL

POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM