ZDOBYWCA OSCARA 2012 „NIEPOKONANI” W LUTYM W CANAL+

cz 24 stycznia 2013

Uhonorowany statuetką Akademii film dokumentalny „Niepokonani” CANAL+ pokaże w ramach cyklu „Oscarowy luty”. Widzowie obejrzą także „W świetle” – wywiad Agnieszki Holland z autorką książki, na podstawie której powstał dramat „W ciemności”. Dokumentalne nowości miesiąca uzupełni seria poniedziałkowych premier, w tym nagrodzony na festiwalu w Zurychu „Darwin w Dolinie Śmierci”.

Luty w CANAL+ to duża dawka oscarowych produkcji, w tym także dokumentów. 8 lutego stacja premierowo pokaże „Niepokonanych”, nagrodzonych Oscarem w 2012 roku. Trener Bill Courtney prowadzi szkolną drużynę futbolu amerykańskiego z Memphis. Po latach porażek dzięki jego charyzmie i nieustępliwości zespół zaczyna odnosić sukcesy. Twórcy śledzą nie tylko sportowe wyczyny zawodników, ale również ich pozaboiskowe zmagania z codziennymi problemami. Z kolei 17 lutego przed premierową emisją „W ciemności” widzowie obejrzą „W świetle” – wywiad Agnieszki Holland z Krystyna Chiger, autorką i bohaterką książki, na podstawie której powstał nominowany do Oscara film.


W poniedziałki stacja zaprosi na serię czterech filmów. 4 lutego CANAL+ pokaże nagrodzony na festiwalu w Zurychu 2011 dokument „Darwin w Dolinie Śmierci” o miejscowości, w której życie toczy się z dala od świata wielkich idei i wydarzeń, w niejako alternatywnej rzeczywistości. Darwin to wioska, której mieszkańcy żyją bez burmistrza, szeryfa, kościoła, pracy czy nawet małych dzieci. Wśród nich twórcy dokumentu spotkali m.in. tajemniczego starego górnika, byłą hipiskę - naczelniczkę poczty, transseksualnego dwudziestoparolatka oraz piewców nowej religii.
11 lutego widzowie obejrzą „Gonitwę z bykami w Pampelunie” - prawdziwe oblicze znanego na całym świecie krwawego rytuału korridy.


Z kolei 18 lutego stacja pokaże premierę „Rosyjskiego libertyna” - sylwetkę pisarza i dysydenta Wiktora Jerofiejewa oraz jego spojrzenie na zmiany społeczno-polityczne, które powinny zajść w Rosji. A tydzień później, 25 lutego w „Apple – historia marki” CANAL+ przybliży widzom dzieje cyfrowego giganta stworzonego przez genialny umysł zmarłego w 2011 roku Steve’a Jobsa.


W lutym, w każdą sobotę stacja będzie kontynuowała serię przyrodniczą „Tajemnice zwierząt”.
DOKUMENTALNE PREMIERY LUTEGO W CANAL+:


DARWIN W DOLINIE ŚMIERCI: poniedziałek, 4 lutego 2013

NIEPOKONANI: piątek, 8 lutego 2013

GONITWA Z BYKAMI W PAMPELUNIE: poniedziałek, 11 lutego 2013

W ŚWIETLE: niedziela, 17 lutego 2013

ROSYJSKI LIBERTYN: poniedziałek, 18 lutego 2013

APPLE – HISTORIA MARKI: poniedziałek, 25 lutego 2013

TAJEMNICE ZWIERZĄT: w każdą sobotę, od 2 lutego 2013


POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM