Cykl "Festiwal filmowy w Cannes" w CANAL+

Cykl "Festiwal filmowy w Cannes" Cykl "Festiwal filmowy w Cannes"

14 maja 2019 r. rozpoczęło się wielkie święto kina – 72. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Z tej okazji widzowie CANAL+ będą mogli zobaczyć ceremonię wręczenia nagród oraz festiwalowe perełki z ostatnich lat. W tym telewizyjną premierę filmu "Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.

Czarne bractwo. BlacKkKlansman Premiera

premiera 17 maja 2019 r. o godz. 21:00 w CANAL+ i CANAL+ 4K ULTRA HD

Czarne bractwo. BlacKkKlansman

Cykl rozpocznie przerażające, a zarazem zabawne, nagrodzone zarówno na festiwalach, jak i przez Amerykańską Akademię Filmową, "Czarne bractwo. BlacKkKlansman" Spike’a Lee, z Johnem Davidem Washingtonem, Adam Driverem i Alekiem Baldwinem w rolach głównych.

Początek lat 70., stan Kolorado. Ron Stallworth awansuje na detektywa w Departamencie Policji w Colorado Springs, stając się pierwszym czarnoskórym w mieście na tym stanowisku. Zdesperowany, aby jak najszybciej udowodnić przełożonym swoje kompetencje, Ron decyduje się na przeprowadzenie ryzykownej operacji: infiltracji Ku Klux Klanu. Aby misja mogła się powieść, policjant musi zaangażować białoskórego kolegę, który będzie odpowiedzialny za bezpośrednie kontakty.

Człowiek, który zabił Don Kichota Premiera

premiera 19 maja 2019 r. o godz. 21:00 w CANAL+

Człowiek, który zabił Don Kichota

"Człowiek, który zabił Don Kichota" to propozycja wyjątkowa – tym bardziej, że nakręcenie tego filmu zajęło współtwórcy "Latającego cyrku Monty Pythona", Terry’emu Gilliamowi, aż 25 lat! Jednak Gilliam okazał się być nie tylko szalonym wizjonerem, ale i człowiekiem wielkiego uporu: pod koniec 2017 padł ostatni klaps na planie filmu. Jego długo wyczekiwana, ostateczna wersja, trafiła prosto na finał 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes w 2018 roku, gdzie widzowie zgotowali Gilliamowi najdłuższą w historii owację dla filmu zamykającego imprezę.

Zblazowany i pozbawiony ambicji reżyser reklam Toby zostaje wysłany na plan filmowy do Hiszpanii. Niespodziewanie filmowiec, który marzenia o wielkiej artystycznej karierze ma już za sobą, trafia do maleńkiej wioski, gdzie jeden z mieszkańców żyje w przekonaniu, że jest… Don Kichotem. Obaj bohaterowie rozpoczną wkrótce wspólną przygodę, dzięki której jeden stawi czoła swoim lękom, a drugi zrealizuje swoje od dawna lekceważone pragnienia.

Prawdziwa historia Premiera

premiera 24 maja 2019 r. o godz. 21:00 w CANAL+

Prawdziwa historia

"Prawdziwa historia" to gratka dla fanów Romana Polańskiego i wielki fabularny powrót reżysera. CANAL+ po raz pierwszy w telewizji pokaże najnowszy film Polańskiego, prezentowany poza konkursem głównym w Cannes w 2017 roku.

Delphine (Emmanuelle Seigner) to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Pewnego dnia na spotkaniu autorskim poznaje tajemniczą kobietę (Eva Green), która prosi ją o podpisanie książki. Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem dominuje nad każdym aspektem życia Delphine. Pierwotna przyjaźń przemienia się w toksyczne uzależnienie.

Cannes 1968. Przerwany festiwal Premiera

premiera 25 maja 2019 r. o godz. 17:45

Cannes 1968. Przerwany festiwal

Film dokumentalny poświęcony chaotycznym wydarzeniom we Francji 1968 roku, które zaowocowały nagłym przerwaniem 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. W filmie wykorzystano archiwalne nagrania z tego czasu. Na ulicach Paryża dochodziło właśnie do brutalnych demonstracji i starć z policją, a na słonecznej Riwierze Francuskiej wyświetlano kolejne filmy. Wiadomości o walkach i protestach docierały jednak do filmowców z całego świata i wywoływały coraz większe poruszenie. Czterej członkowie jury zrezygnowali z funkcji, Milos Forman wycofał swój film z konkursu głównego, w jego ślady poszedł również Dominique Delouche.

specjalne wydanie Aktualności Filmowych

Także w sobotę o 18:45 CANAL+ zaprasza na specjalne wydanie Aktualności Filmowych, poświęconych tegorocznej edycji festiwwalu w Cannes.

W studiu obecni będą aktorka i scenarzystka Gabriela Muskała, reżyserka Agnieszka Smoczyńska, znawca kina Łukasz Maciejewski oraz producent filmowy Piotr Dzięcioł.

Po nich czas na kulminację kinowych emocji podczas transmisji uroczystej GALI WRĘCZENIA NAGRÓD 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, podczas której widzowie poznają wyróżnionych twórców filmowych oraz zdobywcę prestiżowej Złotej Palmy.

POCZĄTEK TRANSMISJI: sobota, 25 maja 2019 r., o godz. 19.15

Zimna wojna Premiera

premiera 25 maja 2019 r. o godz. 20:00 w CANAL+

Zimna wojna

Akcja filmu rozgrywa się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia po II wojnie światowej Europie. To historia wielkiej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być w związku, lecz jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. W tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem paryskich piosenek z jazzem i polską muzyką ludową.

W rolach głównych wystąpili Joanna Kulig i Tomasz Kot, a partnerują im m.in. Agata Kulesza oraz Borys Szyc.

Cykl "Festiwal filmowy w Cannes" w CANAL+

PT | 17.05 | 21:00 Czarne bractwo. BlacKkKlansman - dramat
ND | 19.05 | 21:00 Człowiek, który zabił Don Kichota - komediodramat
PT | 24.05 | 21:00 Prawdziwa historia - dramat
SB | 25.05 | 17:45 Cannes 1968. Przerwany festiwal - dokument
SB | 25.05 | 18:45 Aktualności Filmowe
SB | 25.05 | 19:15 GALA WRĘCZENIA NAGRÓD 72. Festiwalu Filmowego w Cannes - transmisja
SB | 25.05 | 20:00 Zimna wojna - dramat